tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Kylian Mbappe w Manchesterze City za 200 mln funtów? Pep Guardiola zabrał głos

Kylian Mbappe w Manchesterze City? Zdaniem brytyjskich i francuskich mediów to jak najbardziej możliwe. Francuz miałby przenieść się do Anglii w styczniu za rekordowe 200 milionów funtów. Innego zdania jest trener The Citizens Pep Guardiola, który do doniesień odniósł się podczas konferencji przed wtorkowym meczem Ligi Mistrzów z Hoffenheim.
Kylian Mbappe i Pep Guardiola (fot. Getty)

Czarne chmury nad Mourinho. W Lidze Mistrzów o posadę?

Bądźmy szczerzy: do tego transferu nie dojdzie – powiedział Guardiola, dodając niemal od razu: – Czasem naprawdę nie mam pojęcia skąd media biorą takie informacje...

Jednocześnie Hiszpan przyznał, że 200 milionów funtów, które francuskie i brytyjskie media podawały w doniesieniach, to kwota odpowiadająca umiejętnościom Francuza. Sam pomysł transferu wydał mu się jednak irracjonalny.

(fot. Getty) Manchester City nie zamierza wydać pieniędzy na jakie Mbappe i PSG zasługują. Zresztą nie wierzę, że PSG zdecyduje się sprzedać swojego napastnika do jakiegokolwiek klubu w ciągu kilku najbliższych lat – stwierdził.

Zdaniem mediów, PSG miało zdecydować się na sprzedaż Mbappe w związku z przepisami UEFA związanymi z finansowym fair play. Biorąc jednak to pod uwagę, również i City po transferze Francuza musiałoby sprzedać kilku swych graczy. Jednym z nich miał być Raheem Sterling. Również i tym informacjom zaprzeczył Guardiola.

Nie ma takiej możliwości. Ani Mbappe nie trafi do nas, do Manchesteru, ani my nie zamienimy Raheema lub któregokolwiek naszego piłkarza za niego – powiedział.

City zagra z Hoffenheim o godz. 18:55. W środę Telewizja Polska pokaże inny grupowy mecz Ligi Mistrzów: SSC Napoli – Liverpool FC. Transmisja w TVP2, TVP Sport, na SPORT.TVP.PL i w aplikacji.

Liga Mistrzów, Napoli - Liverpool w TVP 1, TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji

podobne informacje

Frank Lampard zastąpi Maurizio Sarriego? "Moja praca jest tutaj"

Manchester City – Chelsea FC 5:0. Wspaniały mecz Obywateli

Premier League: Man City pokonał Everton i dogonił Liverpool

Manchester City – Arsenal 3:1.Hat-trick Sergio Aguero