tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Rajd Dakar: mistrz zmienia zespół. Carlos Sainz będzie bronił tytułu w MINI

Hiszpan Carlos Sainz, triumfator Rajdu Dakar 2018, wystartuje w przyszłorocznej edycji imprezy za kierownicą nowego modelu MINI. Jego partnerami w zespole X-raid MINI JCW Team będą legendarni kierowcy, zwycięzcy najtrudniejszego rajdu świata Francuz Cyril Despres i Stephane Peterhansel.
Carlos Sainz (fot. Getty Images)

Wielki powrót. Sebastien Ogier ponownie w Citroenie

Hiszpański kierowca, w przeszłości kierowca rajdowy, dwukrotny mistrz świata, zasiądzie za kierownicą nowego modelu auta, przygotowanego specjalnie z myślą o rywalizacji na bezdrożach Ameryki Południowej – MINI John Cooper Works Buggy.

Już w środę dwukrotny zwycięzca Dakaru będzie miał okazję przetestować samochód podczas Rajdu Maroka, dziesiątej rundy Pucharu Świata FIA w rajdach cross country. Jak informuje zespół X-raid na starcie marokańskiej imprezy stanie także drugi z kierowców ekipy – Cyril Despres.

Nowy zespół, nowe auto, nowe wyzwania. Jestem nastawiony optymistycznie i myślę, że mu sprostamy. Uwielbiam wyzwania związane z pracą z nowym samochodem, jego rozwojem i doprowadzeniem do uzyskania maksymalnych efektów. To zawsze jest ekscytujące i jestem szczęśliwy, że będę startował za kierownicą MINI John Cooper Works Buggy – powiedział hiszpański kierowca przed zawodami w Maroku.

Koniec sezonu rajdowego. Poznaliśmy mistrza Polski

podobne informacje

Dakar 2019: Mini czy Toyota? Sainz musi dokonać wyboru

Rajd Dakar: spokojna jazda Sainza i Przygońskiego

Dakar: dziesięć minut kary dla lidera wyścigu

Dakar: ogromny pech Peterhansela. Nowy lider rajdu