tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Bokser Graciano "Rocky" Rocchigiani śmiertelnie potrącony przez samochód

Były mistrz świata w boksie Graciano "Rocky" Rocchigiani został śmiertelnie potrącony przez samochód we Włoszech. Miał 54 lata. Niemiec dwukrotnie walczył na zawodowych ringach z Dariuszem Michalczewskim.
Bokser Graciano "Rocky" Rocchigiani został śmiertelnie potrącony przez samochód (fot. Getty)

Szpilka vs Wach: "Tygrysica" o mistrzostwo świata w Gliwicach

Informację o śmierci boksera potwierdził Thomas Puetz, szef niemieckiego związku zawodowego pięściarzy. Z kolei włoska policja prosiła o niemieckich kolegów o przekazanie wiadomości najbliższym zmarłego.

– To był najbardziej utalentowany pięściarz w Niemczech od 30-40 lat. Talentem przewyższał nawet Henry'ego Maske – powiedział promotor bokserski Wilfried Sauerland.

Do historii przeszły pojedynki Rocchigianiego z Michalczewskim. Do pierwszej walki między nimi doszło w 1996 roku w Hamburgu, a stawką był pas WBO w wadze półciężkiej, należący do Michalczewskiego. Rocchigiani został zdyskwalifikowany, ponieważ zadawał ciosy po komendzie "stop". Poza tym przed pojedynkiem przyjmował niedozwolone środki. W rewanżu, w 2000 roku w Hanowerze, Michalczewski miał wyraźną przewagę nad rywalem i ten zrezygnował z walki po 10. rundzie.

Rocchigani, który na zawodowych ringach miał rekord 41 zwycięstw, sześć porażek i remis, to były mistrz świata federacji IBF w wadze super średniej i WBC w wadze półciężkiej. Przygodę z profesjonalnym boksem zakończył w 2003. Sześć lat temu domagał się trzeciej walki z Polakiem, ale nie doszło do niej.

Awantura na konferencji prasowej. Deontay Wilder kontra Tyson Fury!

podobne informacje

Kylian Mbappe i Neymar ścigali się... wielbłądami [wideo]

"Złowione w sieci". Zaczepki Borussii i pięściarze w śniegu

"Okiem redakcji": wygrany sparing Wisły Kraków, licencja w drodze

MŚ piłkarzy ręcznych: awans Hiszpanii, Chorwacji, Szwecji i Węgier