tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

"Ten mecz nas uwolnił". Euforia w Napoli

SSC Napoli udało się rzutem na taśmę wywalczyć pierwsze zwycięstwo w obecnym sezonie Ligi Mistrzów. Zespół Carlo Ancelottiego pokonał u siebie Liverpool FC 1:0 (0:0). Po spotkaniu w obozie Włochów zapanowała ulga, co nie było specjalnie ukrywane.
Lorenzo Insigne z zespołem Napoli (fot. Getty Images)

LM: zwycięstwo rzutem na taśmę. Insigne bohaterem

Trener Napoli w wywiadzie pomeczowym na antenie telewizji Sky Sport krótko przeanalizował spotkanie. – Ani na chwilę nie straciliśmy kontroli, stale byliśmy uważni. Strzeliliśmy gola we właściwym czasie i nie straciliśmy bramki, nie dopuszczaliśmy nawet do kontrataków – podkreślał Włoch.

Właśnie takiego meczu oczekiwałem. Obserwuję ten zespół codziennie i wiem, jak jest dobry – tłumaczył Ancelotti. – To zwycięstwo uwolniło nas pod kątem mentalnym. Wcześniej bywaliśmy zbyt przestraszeni, zmartwieni grą – dodawał szkoleniowiec.

Bohaterem zespołu był Lorenzo Insigne, który strzelił gola na wagę zwycięstwa. – Fajnie jest wygrać w ten sposób. Nie strzeliliśmy szybko, ale świetnie się spisywaliśmy. Chcieliśmy zdobyć trzy punkty za wszelką cenę – mówił po spotkaniu Włoch. – Czy Napoli staje się coraz bardziej zespołem Ancelottiego. Tak, trener wiele zmienił, a my podążamy jego śladem – konkludował skrzydłowy.

Juergen Klopp: bramka dla Napoli to w dużej części mój błąd
"Złowione w sieci". Sadio Mane złodziejem "cieszynek"

podobne informacje

Liga Mistrzów. (Anty)bohaterowie ostatniej akcji. Pechowe historie Napoli

"Bawcie się dobrze". Prosty przekaz dla piłkarzy Napoli przed Ligą Mistrzów

Włoskie media: Arkadiusz Milik może przedłużyć kontrakt z SSC Napoli

Carlo Ancelotti: Liverpool? Trudniej będzie wygrać z... Atalantą