Media o grze Milika: przed przerwą był zbyt apatyczny

Napoli pokonało Liverpool 1:0 w meczu 2. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. W podstawowym składzie neapolitańczyków zagrał Arkadiusz Milik. Polak zagrał przeciętnie, a jeden z włoskich dzienników ocenił jego występ najgorzej w całym zespole.
Arkadiusz Milik i James Milner (fot. Getty Images)

Milik napadnięty po spotkaniu z Liverpoolem

Piłkarze Carlo Ancelottiego wygrali po golu Lorenzo Insigne. Milik grał do 68. minuty, gdy został zmieniony przez Driesa Mertensa. Reprezentant Polski nie wyróżnił się jednak niczym szczególnym.

"W pierwszej połowie był zbyt apatyczny, powolny, bez reakcji i z zerową osobowością. Po przerwie odblokował się, bardziej angażował w ofensywne akcje" – napisał neapolitański dziennik "Il Mattino". Otrzymał notę 5,5. Tak niskiej oceny nie dostał żaden inny piłkarz Napoli.

Alisson Becker i Arkadiusz Milik (fot. Getty Images) "Na ten mecz był lepszą opcją od Mertensa. Dawał więcej wzrostu i siły fizycznej. Starał się jak mógł, angażował. Zmusił Alissona do dobrej interwencji zanim opuścił boisko" – w ten sposób grę Milika skomentował natomiast portal Football Italia, który ocenił go na 6. Taką samą notę przyznali mu dziennikarze Sky Sports.

"Il Mattino" ocenił na 6,5 postawę Piotra Zielińskiego. Polak pojawił się na boisku w 81. minucie – wszedł za Marka Hamsika. "Jego świeżość pomogła środkowi pomocy, bo zawodnicy już wcześniej dali z siebie wiele. Zapewnił zwartość i konstruowanie akcji. Przez dziesięć minut grał na maksimum, tak jak prosił go Ancelotti" – napisano w uzasadnieniu. Surowsze było Sky Sports, od którego polski pomocnik otrzymał 5.

Carlo Ancelotti (fot. Getty Images) Po dwóch kolejkach Napoli ma cztery punkty. Zadowolenia z wyniku nie ukrywał Ancelotti. – Mam nadzieję, że to zwycięstwo zwiększy pewność siebie i będziemy grać z większą swobodą. Mieliśmy szansę, by zdobyć bramkę szybciej, ale zrobiliśmy to w odpowiednim momencie. Gdyby Mertens strzelił wcześniej, musielibyśmy cierpieć i bronić się kilka minut dłużej – stwierdził szkoleniowiec.

"Złowione w sieci". Sadio Mane złodziejem "cieszynek"