tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Puchar świata w skokach narciarskich: w Wiśle rozpoczęto produkcję śniegu

Rozpoczęto produkcję śniegu, który zostanie rozłożony na skoczni w Wiśle-Malince, gdzie 17 listopada rozegrany zostanie inaugurujący sezon 2018/2019 Pucharu Świata w skokach narciarskich konkurs drużynowy. Dzień później zaplanowano rywalizację indywidualną. Transmisje PŚ w skokach narciarskich w Telewizji Polskiej.
Maciej Kot podczas zawodów w Wiśle (fot. Getty)

Podsumowanie LGP: zimowy Stoch i wyważony Żyła

– W środę rozpoczęliśmy jego produkcję. Już mamy nawet pewną ilość przygotowaną – powiedział dyrektor obiektu Andrzej Wąsowicz.

Jak poinformował, produkcja "białego puchu" będzie trwała trzy tygodnie, tak aby na pewno około 5 listopada obiekt był gotowy do udostępnienia. W 2017 r. na skoczni im. Adama Małysza także zaczynano cykl PŚ. Wtedy organizatorzy przeżywali nerwowe chwile przed rozpoczęciem imprezy (m.in. z powodu pogody, która nie sprzyjała produkcji śniegu czy przedłużającego się remontu obiektu). Tym razem, jak zapewnia Wąsowicz powinno być spokojniej.

– Mamy już doświadczenie. Oczywiście największy problem to produkcja śniegu. Jednak teraz dokładnie wiemy ile go potrzeba, jak go rozprowadzać – dodał dyrektor obiektu.

W tym roku nie trzeba przeprowadzać w Malince dużych prac renowacyjnych. Nowe, przenośne siatki, które mają "łapać" wiatr były już przygotowane latem. Obecnie są one złożone nieopodal skoczni. Jest już zamówiona specjalistyczna firma, która w odpowiednim momencie ponownie je rozłoży.

Organizatorzy Pucharu Świata postanowili powiększyć nieco widownię. Powstanie nowa trybuna, od strony Szczyrku. W efekcie zawody będzie mogło oglądać ok. czterech tysięcy widzów.

Horngacher zadowolony z lata: wszyscy skaczą na wysokim poziomie
Żyła: lubię sobie połapać Pokemony. Prosta rzecz, a cieszy
Kot: jesteśmy lepiej przygotowani do zimy niż rok temu
Wolny: jestem zmotywowany na zimowe konkursy
Stoch: pogubiłem się technicznie, ale czwarte miejsce w LGP jest bardzo dobre

podobne informacje

Puchar Świata w skokach narciarskich: maraton skoków w Willingen. Na początek drużynówka [STREAM, NA ŻYWO, TRANSMISJA]

Puchar Świata w skokach narciarskich w Ruce (Kuusamo). Transmisja w TVP1, TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej

PŚ w skokach: równe premie dla kobiet i mężczyzn w turnieju Raw Air

Norweski skoczek Kenneth Gangnes wraca do rywalizacji po czterech kontuzjach