tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Prezydent Serbii żąda ujawnienia nazwisk chuliganów z Paryża

Prezydent Serbii Aleksandar Vucic oświadczył, że będzie domagać się ujawnienia nazwisk wszystkich bandytów i chuliganów, którzy w środę w Paryżu, przy okazji meczu piłkarskiej Ligi Mistrzów, zaatakowali kijami kibiców Crvenej Zvezdy Belgrad.
Kylian Mbappe (fot. Getty Images)

"Lewy zawsze będzie krytykowany..."

– Będziemy chcieli zobaczyć w jaki sposób zostaną oni ukarani – podkreślił Vucic w wypowiedzi dla agencji prasowej Beta.

Jak podała agencja AFP, tuż po meczu w Paryżu przy wejściu na stadion Parc de Princes doszło do zamieszek z udziałem ok. 300-400 zakapturzonych osób. Policja odpowiedziała gazem łzawiącym.

– Wyobrażam sobie, jak oni musieli być sfrustrowani faktem, że nie zostali zauważeni ani usłyszani na ich własnym stadionie. Jak sądzę, chcieli wyładować swój gniew na kibicach Crvenej Zvezdy – ocenił prezydent Serbii.

Vucic obiecał współpracę serbskich służb z francuskimi podobną do tej, jaką nawiązano w związku ze śmiercią francuskiego kibica Brice'a Tatona w Belgradzie w 2009 roku.

Taton, kibic FC Toulouse, został pobity kijami baseballowymi i łańcuchami rowerowymi przez serbskich chuliganów przed meczem Ligi Europejskiej z Partizanem Belgrad. Zmarł 13 dni po napaści, 29 września 2009 roku w szpitalu w Belgradzie.

Stanem zdrowia Tatona żywo interesowała się francuska opinia publiczna, która śledziła też proces napastników. Ostatecznie osądzono w kilku procesach 16 Serbów i skazano na kary od czterech do 15 lat pozbawienia wolności.

podobne informacje

Liga Mistrzów: hit Barcelona – Inter w TVP 1, TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej [TRANSMISJA]

Liga Mistrzów: Ewa Pajor bohaterką w meczu z Atletico Madryt

PGE VIVE i Orlen Wisła wciąż nie doszły do porozumienia z EHF

LM tenisistek stołowych: Siarka świetnie zaczęła rozgrywki grupowe