Petr Mrazek
John Tortorella
Rod Brind'Amour

NHL: Columbus Blue Jackets – Carolina Hurricanes 1:3 [SKRÓT]

Gol i asysta – z takim dorobkiem zakończył Sebastian Aho mecz z Columbus Blue Jackets. Jego zespół, Carolina Hurricanes, pokonał na wyjeździe rywali 3:1. W niedzielę o 1:00 zapraszamy na transmisję potyczki Toronto Maple Leafs – Ottawa Senators do TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.
NHL: Columbus Blue Jackets – Carolina Hurricanes [SKRÓT]
Pierre-Luc Dubois z Columbus Blue Jackets i Jordan Martinook z Carolina Hurricanes (fot. Getty)

Kapitalny początek sezonu. Penguins lepsi od Capitals

Oba zespoły do meczu podchodziły w odmiennych nastrojach. Blue Jackets na inaugurację wygrali po dogrywce z Detroid Red Wings 3:2, natomiast Hurricanes przegrali z New York Islanders 1:2.

Spotkanie lepiej rozpoczął zespół gości, który od pierwszych sekund atakował bramkę rywali. Już po niespełna dwóch minutach przyniosło to spodziewany skutek. Precyzyjnym strzałem z dystansu bramkarza pokonał Jordan Martinook. Asystę zanotował natomiast Andriej Swecznikow, debiutujący w tym sezonie w rozgrywkach NHL.

Stracony gol zmotywował gospodarzy, którzy coraz śmielej poczynali sobie w ofensywie. Wyrównujące trafienie zanotowali tuż po wznowieniu. Brandon Dubinsky przejął odbity krążek i wbił go do bramki między nogami Sergieja Bobrowskiego.

"Tajemnice sportu": jakie sekrety skrywa Puchar Stanleya? W drugiej tercji gra się wyrównała. Obie strony szukały szansy aby objąć prowadzenie. Columbus dwukrotnie grali w przewadze, ale nie potrafili jej wykorzystać. Po blisko siedmiu minutach tej części meczu było jednak 2:1 dla Hurricanes. Gola zapisał na swoim koncie Sebastian Aho.

Kilka minut po rozpoczęciu trzeciej tercji otrzymał on karę za zbyt agresywną grę. Zespół z Columbus znów nie potrafił jednak wykorzystać osłabienia rywali. Aho wrócił na taflę i chwilę później zaliczył asystę. Podanie reprezentanta Finlandii na gola zamienił Michael Ferland. Gospodarze próbowali jeszcze odwrócić losy rywalizacji, ale częściej znajdowali się w obronie, niż w ataku.

W październiku pokażemy w sumie czternaście spotkań NHL. Transmisje z meczów najlepszej hokejowej ligi świata w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.

Hokej na lodzie, NHL: Pittsburgh Penguins – Washington Capitals (skrót)