tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

GP Polski: walka o klasyfikację generalną na toruńskiej Motoarenie

Brytyjczyk Tai Woffinden jest bliski zdobycia trzeciego w karierze tytułu indywidualnego mistrza świata w jeździe na żużlu. By dokonać tego bez oglądania się na rywali, musi w kończącym tegoroczny cykl wieczornym turnieju w Toruniu zdobyć 12 punktów.
Bartosz Zmarzlik (fot. Getty Images)

GP Japonii: Hamilton najszybszy na treningach

Rywalizacja na Motoarenie toczyć się będzie nie tylko o tytuł, ale i pozostałe miejsca na podium, a także czołową ósemkę, która zapewni sobie udział w przyszłorocznej edycji Grand Prix.

Przed ostatnią rundą prowadzący w klasyfikacji MŚ Woffinden ma 124 pkt i o 10 wyprzedza Bartosza Zmarzlika. Z kolei Maciej Janowski i Szwed Fredrik Lindgren, którzy uzbierali po 98 pkt, stoczą prawdopodobnie bezpośrednią walkę o brąz, choć nie bez szans jest również piąty w klasyfikacji Amerykanin Greg Hancock – 93.

Pewni miejsca w czołowej ósemce nie mogą być natomiast ustępujący mistrz świata Australijczyk Jason Doyle, który jest szósty, oraz kontuzjowany siódmy Patryk Dudek, którego zabraknie w Toruniu.

Z biało-czerwonych w Toruniu zaprezentują się jeszcze Piotr Pawlicki oraz startujący dzięki "dzikiej karcie" na ten turniej zawodnik miejscowego Get Well Daniel Kaczmarek, który w tym sezonie po raz drugi w karierze został młodzieżowym mistrzem kraju.

Początek ostatnich w tym roku zawodów GP zaplanowano na godz. 19.