tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

"Lewy" krytykowany w Niemczech. "Gra za słabo jak na siebie"

W tak złej sytuacji Bayern Monachium nie był od dawna. Zespół Niko Kovaca w sobotę przegrał u siebie z Borussią Moenchengladbach 0:3 (0:2), co błyskawicznie spotkało się z krytyką w mediach. Postawę drużyny skrytykował między innymi Lothar Matthaus, który osobne zdanie poświęcił także Robertowi Lewandowskiemu...
Robert Lewandowski (fot. Getty Images)

Kolejna wpadka. Bayern rozbity przez Borussię

Matthaus, który w 1990 roku został nagrodzony Złotą Piłką, obecnie jest ekspertem w niemieckiej telewizji Sky. – Nie pamiętam, kiedy po raz ostatni widziałem tak słaby Bayern, nawet w moich czasach. Brakowało entuzjazmu, mowa ciała zawodników nie funkcjonowała – stwierdził były piłkarz.

Liderzy byli nieobecni. Robert Lewandowski na przykład niemal nie był przy piłce. Raz czy dwa był bliski strzelenia gola, to prawda, ale to za mało jak na takiego zawodnika jak on – stwierdził Matthaus. Polak nie był jednak jedynym Bawarczykiem, który nie zagrał na miarę oczekiwań.

James Rodriguez ma spore wymagania, zaś Niko Kovac może mieć powody, aby rzadko wystawiać go w wyjściowej jedenastce – powiedział Niemiec. – Jeśli gra tak jak w tym meczu, nie ma prawa być w pierwszym zespole – zaznaczył Matthaus.

Dobrego występu nie ma za sobą także Mats Hummels. – To było jedno z jego gorszych spotkań, był bardzo wolny, senny. Przy drugim golu nie wdał się w pojedynek w taki sposób, jakiego chciałbym jako trener albo kibic Bayernu – kończył były reprezentant Niemiec.