tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Niesamowity wyczyn Taia Woffindena. Został mistrzem świata ze złamaną kością

Tai Woffinden sięgnął w sobotę po raz trzeci w karierze po tytuł indywidualnego mistrza świata na żużlu. Brytyjczyk podczas zawodów w Toruniu złamał kość śródstopia, ale... kontynuował jazdę. 28-latek powiedział o tym w wywiadzie dla brytyjskich mediów.
Tai Woffinden (fot. PAP/Tytus Żmijewski)

Ambitna pogoń Zmarzlika. Polak ze srebrnym medalem

Po dwóch seriach startów Grand Prix Polski układało się dla Woffindena w wymarzony sposób. Zawodnik ze Scunthorpe wygrał dwa wyścigi. W jedenastym biegu zanotował jednak groźny upadek. Sędzia wykluczył go z powtórki. Nie to było jednak najgorsze, a złamana kość śródstopia. Żużlowiec ukrywał uraz do końca turnieju.

Poważna kontuzja nie przeszkodziła Woffindenowi w zdobyciu tytułu mistrza świata oraz wygraniu toruńskiej rundy. W finale "Tajski" okazał się lepszy od Artioma Łaguty, Emila Sajfutdinowa i Nielsa Kristiana Iversena.

– Myślę, że mam złamaną kość śródstopia, ale musimy to jeszcze dokładnie sprawdzić. Bardzo dziękuję tysiącom brytyjskich kibiców, którzy podróżowali za mną przez cały sezon. Czułem ich wsparcie – stwierdził.

Woffinden zadedykował tytuł mistrza świata Tomaszowi Jędrzejakowi. Były indywidualny mistrz Polski zmarł w sierpniu tego roku. Obaj żużlowcy doskonale znali się ze wspólnej jazdy w Betardzie Sparcie Wrocław.

podobne informacje

Ekstraliga żużlowa: Tai Woffinden będzie jeździł w zespole Betard Sparta Wrocław

Tai Woffinden wygrał turniej "Asy dla Tomasza Golloba"

Ambitna pogoń Zmarzlika. Polak ze srebrnym medalem mistrzostw świata na żużlu

Grand Prix na żużlu: Tai Woffinden walczy o trzeci tytuł w karierze. Bartosz Zmarzlik i Maciej Janowski z szansami na podium