tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Potężna siła Millera. Adamek bez szans

Jarrell Miller znokautował Tomasza Adamka w 2. rundzie gali w Chicago. Amerykanin był zdecydowanym faworytem pojedynku z Polakiem i zgodnie z przewidywaniami ekspertów nie dał "Góralowi" z Gilowic żadnych szans.
Tomasz Adamek i Jarrell Miller (fot. Getty Images)

PIĘŚCIARSKA LIGA MISTRZÓW W TVP! POCZĄTEK JUŻ W NIEDZIELĘ

Cięższy o ponad 40 kilogramów Miller już w pierwszej rundzie wstrząsnął Adamkiem potężnym ciosem na wątrobę. Polak przetrwał ten atak, ale w drugim starciu było po wszystkim. Dwa idealnie ulokowane prawe podbródkowe powaliły "Górala" na deski i choć zdołał wstać, to o kontynuowaniu pojedynku nie było mowy.

Dla Adamka to szósta porażka w karierze, w tym trzecia przed czasem. Wiele wskazuje też na to, że więcej między linami go nie zobaczymy. Sam zainteresowany przed starciem z Millerem zaznaczał, że interesuje go tylko zwycięstwo i w niedalekiej przyszłości kolejna w karierze walka o tytuł mistrza świata. Amerykanin brutalnie zweryfikował jego plany.

"Niestety, wieku nie oszukasz, a rozmiar czasem ma znaczenie. Dzięki Tomek za wszystkie emocje, które dałeś nam przez te lata" – napisał Przemysław Saleta na Twitterze. Nic dodać, nic ująć.

Dla Millera to 22. wygrana, w tym 19. przed czasem (plus jeden remis). Wcześniej triumfował m.in. w pojedynku z Mariuszem Wachem. Teraz czeka go walka o pas tzw. regularnego mistrza świata WBA.

Błyskawiczna robota "Diablo"! Sands znokautowany w 2. rundzie
Krzysztof Włodarczyk: lała się krew, więc cios musiał być bardzo mocny
Sensacyjna porażka. Gmitruk poddał Szymańskiego
Gala Knock Out Promotions, Zakopane. Fiodor Czerkaszyn – Bartłomiej Grafka (walka)
Gala Knock Out Promotions, Zakopane. Damian Kiwior – Gkouram Mirzaiev (walka)

podobne informacje

Oto rywal Artura Szpilki? Zemsta sprzed lat. "Prawie połamał mi żebra"

Pingwin z Batmana i... ludożerca. Joshua znów prowokowany

Ostatni przystanek przed Joshuą? "Big Baby" po Adamku rusza po kolejny nokaut. Transmisja w TVP SPORT, SPORT.TVP.PL i aplikacji

Szpilka wskazał kolejnego rywala. Pomści Adamka?