Mike Condon
Mike Babcock
Guy Boucher

NHL: kanadyjskie starcie dla Senators. Szalona druga tercja

Hokeiści Ottawa Senators pokonali na wyjeździe Toronto Maple Leafs 5:3 (1:0, 2:3, 2:0), odnosząc pierwsze zwycięstwo w sezonie. Bohaterem spotkania został Thomas Chabot, który zdobył dwie bramki i miał asystę. Transmisje spotkań NHL w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej TVP Sport.
NHL: Ottawa Senators – Toronto Maple Leafs (skrót meczu)
Radość hokeistów Ottawa Senators (fot. Getty Images)

Październik z NHL. Telewizja Polska pokaże aż 14 spotkań

W pierwszej tercji gospodarze oddali dwa razy więcej strzałów od przyjezdnych, ale to kibice z Ottawy byli w lepszych humorach. W 10. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Dylan DeMelo, nad krążkiem przeskoczył Zack Smith i goście prowadzili 1:0.

Najwięcej emocji było w drugiej tercji. Hokeiści z Toronto potrzebowali zaledwie 70 sekund na strzelenie dwóch goli – najpierw trafił Morgan Rielly, a po chwili Auston Matthews.

I gdy wydawało się, że gospodarze pójdą za ciosem, po kolejnych trzech minutach z prowadzenia ponownie cieszyli się Senatorowie. Bramkę na 2:2 zdobył Chabot, a na 3:2 Chris Tierney. Na tym emocje w tej części spotkania się nie skończyły i do remisu, wykorzystując grę w przewadze, doprowadził Chris Tierney.

Trzecia tercja należała do gości i to oni w pełni zasłużenie wygrali kanadyjskie starcie w Toronto. W 42. minucie drugiego gola w tym meczu zdobył Chabot, a w końcówce, gdy miejscowi wycofali bramkarza, wynik ustalił Mark Stone.

Hokej na lodzie, NHL: Pittsburgh Penguins – Washington Capitals (skrót)
NHL: Columbus Blue Jackets – Carolina Hurricanes [SKRÓT]
"Tajemnice sportu": jakie sekrety skrywa Puchar Stanleya?