tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Bokserzy Beterbijew i Roman obronili tytuły mistrzów świata

Rosjanin Artur Beterbijew i Amerykanin Daniel Roman obronili w Chicago tytuły mistrzów świata w boksie zawodowym, odpowiednio IBF w wadze półciężkiej oraz WBA w kategorii super koguciej. Podczas tej gali Jarrell Miller znokautował Tomasza Adamka.
Amerykanin Daniel Roman (fot. Getty Images)

Beterbijew (13-0) pokonał w czwartej rundzie Calluma Johnsona (17-1), zaś Roman (26-2-1) wygrał przez techniczny nokaut w 10. rundzie z Gavinem McDonnellem (20-2-2). Obaj pretendenci pochodzą z Wielkiej Brytanii.

W innym ciekawym pojedynku Amerykanin Jessie Vargas (28-2-2) zremisował po 12 rundach z Portorykańczykiem Thomasem Dulorme (24-3-1), stawką był pas WBC Silver w wadze półśredniej.

Niecałe cztery minuty trwała walka w kategorii ciężkiej Tomasza Adamka (53-6) z faworyzowanym Jarrellem Millerem (22-0-1). Ważący 144 kg pięściarz ze Stanów Zjednoczonych znokautował Polaka (103 kg) na początku drugiej rundy.

To prawdopodobnie koniec marzeń Adamka o tytule mistrza świata w trzeciej wadze, w przeszłości był czempionem w półciężkiej i junior ciężkiej.