tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

"Nigdy nie był priorytetem dla Realu". Kucharski ujawnił kulisy

W ostatnim letnim okienku transferowym zanosiło się na zmianę klubu przez Roberta Lewandowskiego. Od początku roku spekulowano o przenosinach Polaka do Realu Madryt. Były agent piłkarza Cezary Kucharski ujawnił jednak w wywiadzie dla "Sport1.de", że ściągnięcie zawodnika Bayernu nigdy nie było dla Królewskich sprawą priorytetową.
Robert Lewandowski (fot. Getty Images)

Szok w Monachium. Kolejna wpadka Bayernu Monachium

Robert to profesjonalista i lubi grać w Bayernie – zaczynał Kucharski, który zakończył współpracę z Lewandowskim na początku roku. Później napastnik związał się z Pinim Zahavim właśnie po to, aby zmienić klub w letnim okienku transferowym.

Dla Realu Madryt Lewandowski nigdy nie był pierwszym wyborem – wyznał jednak Kucharski. Królewscy preferowali ściąganie innych piłkarzy, na co dodatkowo wpływały wymagania finansowe Bayernu. – Karl-Heinz Rummenigge i Uli Hoeness mają spore doświadczenie. Rozumieją, że piłkarze mają być inni od tych, którzy podejmują decyzje – podkreślał agent, tłumacząc, dlaczego mogło nie dojść do odejścia Polaka z Niemiec.

Kucharskiego zapytano także o to, jakim człowiekiem jest Lewandowski. Unikał jednak prostej odpowiedzi. – Opisanie Roberta w jednym zdaniu byłoby bardzo trudne. Znam go bardzo długo, mógłbym napisać o nim książkę – kończył agent.

Wielki kryzys Ronaldo. "Może być to największy upadek sportowca w historii"

podobne informacje

Ikona Chelsea fanem Lewandowskiego. "Oszalałem na jego punkcie"

Liga Mistrzów: oceniamy Polaków po fazie grupowej

Liga Mistrzów: najlepsza jedenastka fazy grupowej

Wybraliście najlepszego piłkarza Ekstraklasy ostatniej dekady