tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Zegan złapany na dopingu

Maciej Zegan został przyłapany na stosowaniu dopingu w postaci surowo zabronionych sterydów anabolicznych androgennych i zdyskwalifikowany na dwa lata przez Polski Związek Bokserski – donosi „Super Express”.

Nigdy nic nie brałem, środki musiały być w lekach, które brałem na chory łokieć – tłumaczy się w rozmowie z „SE” Zegan. PZB dostał jednak informację o przyłapaniu „Boom Booma” na dopingu z oficjalnego pisma z Niemieckiego Związku Bokserskiego.

Niemcy napisali w nim, że 4 grudnia w Schwerinie w organizmie Macieja Zegana po przegranej przez poddanie walce z Eduardem Trojanowskim wykryto niedozwolone substancje z najsurowiej zabronionej grupy S1, a także stymulanty z grupy S6.

Według ustawy, w takiej sytuacji mamy obowiązek zawiesić boksera, który stosuje doping, bez względu na jego tłumaczenia i dokonania w przeszłości – wyjaśnia Krzysztof Kraśnicki, przewodniczący Wydziały Boksu Zawodowego PZB.

Zegan upiera się jednak, że świadomie nic „nie brał”. – Miałem kontuzję prawej ręki, do dziś boli mnie łokieć. Lekarz zapisał mi jakieś leki. Jakie? Nie wiem dokładnie, nie pamiętam – mówi pięściarz, który po dotkliwej porażce w Niemczech i tak zakończył karierę.

Więcej w "Super Expressie".