tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Nisha i jego Team Secret wygrywają PVP Esports

Michał "Nisha" Jankowski wraz ze swoją drużyną Team Secret wygrali rozgrywki Dota 2 PVP Esports Championship w Singapurze. Za pierwsze miejsce otrzymali czek opiewający na kwotę 80 tysięcy dolarów.
Team Secret (fot. Cybersport.com)

Wisła Płock i Szata Maga w półfinałach ESL Mistrzostw Polski LoL

Gdy tuż po turnieju DOTA 2 Summit 9, polski skład Dota 2 Let's Do It rozpadł się, Michał "Nisha" Jankowski jako pierwszy odnalazł nowy dom. Zgłosiła się po niego jedna ze światowych potęg, jaką niewątpliwie jest Team Secret. Po tym jak Ace i Fata opuścili skład na rzecz organizacji Ninjas in Pyjamas, Nisha i zai wskoczyli na ich miejsca, odpowiednio na pozycje 1 oraz 3. Po nieco ponad miesiącu wspólnych treningów, Team Secret skorzystał z bezpośredniego zaproszenia na turniej PVP Esport Championship w Singapurze, którego pula nagród wyniosła 200 tysięcy dolarów.

Był to pierwszy, debiutancki występ tego składu w rozgrywkach offline, a jakże udany. Nisha i spółka zdominowali całą rywalizację pokonując w finale skład Fnatic, wynikiem 3:2. Dodatkowo Team Secret w półfinale podejmował finalistę ostatnich mistrzostw świata w Dota 2 The International 8, czyli Chińczyków z PSG.LGD, z którymi rozprawił się pewnym rezultatem 2:0.

Spośród pozostałych graczy ex-Team Kinguin oraz Let's Do It Michał "Nisha" Jankowski najlepiej odnalazł się z powrotem na scenie Dota 2, na której jest obecnie jedną z czołowych postaci. Team Secret zdołał również zakwalifikować się na turniej rangi Major, który będzie miał miejsce w Kuala Lumpur w dniach od 9 do 18 listopada. Pula nagród wyniesie wówczas okrągły milion dolarów, o którego podział walczyć będzie 16 drużyn z całego świata.

Klasyfikacja końcowa PVP Esports Championship:

1. Team Secret - 80 tysięcy dolarów
2. Fnatic - 40 tysięcy dolarów
3-4. PSG.LGD - 20 tysięcy dolarów
3-4. Team Admiral - 20 tysięcy dolarów
5-6. Signify - 11 tysięcy dolarów
5-6. BOOM ID - 11 tysięcy dolarów
7. Resurgence - 6 tysięcy dolarów
8. KSY - 6 tysięcy dolarów
9. Hashtag?.DOTA - 6 tysięcy dolarów

podobne informacje

FACEIT ogłasza 7. sezon ligi ECS! Duże zmiany w formacie rozgrywek

LEC W4: Jankos wciąż bez porażki, Kikis wciąż bez zwycięstwa

Kolejny turniej CS:GO rangi Major prawdopodobnie odbędzie się w Berlinie

LEC W4: Zobaczymy starcie Jactroll vs. Jankos oraz Kikisa w walce o pierwszą wygraną