Puchar EHF. RK Gorenje Velenje – KPR Gwardia Opole 26:22: falstart opolan

Nie udał się pierwszy występ w tegorocznej edycji Pucharu EHF szczypiornistom KPR Gwardia Opole. W meczu drugiej rundy eliminacji przegrali na wyjeździe z RK Gorenje Velenje 22:26 (9:12). Rewanż 14 października w Opolu.
Antoni Łangowski próbuje zatrzymać Davida Miklavcicia (fot. rk-gorenje.com)

Wymęczony triumf VIVE. Kristianstad bliskie sensacji w Kielcach

Opolanie nie byli faworytem wyjazdowego spotkania z Gorenje. Słoweńska ekipa nie jest co prawda tak mocna, jak jeszcze kilka sezonów temu, ale mimo wszystko dysponuje ogromnym potencjałem.

Słoweński klub postawił – podobnie zresztą jak Gwardia – na solidnie szkolenie młodzieży. Po krótkim epizodzie w Velenje do czołowych drużyn Europy przenosili się między innymi Ivan Cupić (obecnie Vardar, a do niedawna VIVE), Momir Ilić (Veszprem) i Jure Dolenec (Barcelona).

Adam Malcher (fot. PGNiG Superliga) PIERWSZA POŁOWA:
W niedzielę gwardziści potrafili jednak toczyć z gospodarzami wyrównaną walkę. W pierwszej połowie oba zespoły imponowały szczelną defensywą. Opolanie, poza agresywną grą zawodników z pola, mogli liczyć na skuteczne interwencje dobrze dysponowanego Adama Malchera.

W ofensywie kilka razy z dobrej strony pokazał się Patryk Mauer. To gospodarze byli jednak skuteczniejsi i na przerwę schodzili z zaliczką trzech bramek.

DRUGA POŁOWA:
W drugiej połowie szczypiorniści z PGNiG Superligi mieli jeszcze większe problemy z pokonaniem Miljana Vujovicia. Na dziesięć minut przed końcem Gorenje prowadzili sześcioma trafieniami.

W ostatnich minutach Gwardii udało się jednak zniwelować straty do czterech bramek, dzięki czemu w rewanżu nie będą bez szans na wywalczenie awansu.

Puchar EHF, II runda eliminacji, 1. mecz:

RK Gorenje Velenje – KPR Gwardia Opole 26:22 (12:9)
Najwięcej goli: dla Gorenje – Aleks Kavcić 7, Ibrahim Haslejić, David Miklavcić – po 4, Domen Tajnik, Matić Verdinek – po 3; dla Gwardii – Patryk Mauer 5, Antoni Łangowski 4, Przemysław Zadura 3