0
3
2

La Liga: Valencia – FC Barcelona. Messi uratował remis w "Grocie Nietoperza"

Valencia zremisowała na własnym boisku z Barceloną 1:1 (1:1) w hicie 8. kolejki hiszpańskiej La Liga. Po tej kolejce Duma Katalonii straciła pozycję lidera.
Mecz Valencia – FC Barcelona (fot. Getty)

Trzy punkty Napoli. Zmarnowane okazje Piotra Zielińskiego

Już w 2. minucie spotkania na Estadio de Mestalla (zwanym również "Grotą Nietoperza") kibice oszaleli ze szczęścia. Ezequiel Garay po rzucie rożnym zdobył dla gospodarzy bramkę strzałem głową.

Natychmiast do odrabiania strat rzucili się goście. W 23. minucie udało im się wyrównać po akcji Luisa Suareza z Lionelem Messim. Argentyńczyk po mocnym strzale zza pola karnego pokonał bramkarza Valencii – Neto.

Do przerwy wynik nie uległ już zmianie mimo kilku okazji z obu stron. W drugiej połowie przez dłuższy czas żaden z zespołów nie potrafił stworzyć niebezpiecznej sytuacji pod bramką rywala. Ładne rajdy lewym skrzydłem notował co chwilę Denis Czeryszew z Valencii, ale dośrodkowania Rosjanina zwykle nie sprawiały większych problemów defensywie Barcelony.

Z kolei w drużynie Dumy Katalonii najbardziej aktywny był Messi. Argentyńczyk w 72. minucie próbował po raz drugi wpisać się na listę strzelców, ale jego strzał z rzutu wolnego poleciał wysoko ponad poprzeczką bramki rywali.

W 87. minucie znów błysnął Messi, ale mimo celnego strzału – znów nie udało mu się pokonać Neto. Brazylijczyk spokojnie wybrobnił strzał i Valencia mogła się cieszyć z jednego punktu w tym spotkaniu.

Po tej kolejce Barcelona straciła miejsce lidera La Liga. Na pierwszym miejscu znajduje się Sevilla z 16. punktami na koncie. Duma Katalonii jest druga z 15. "oczkami". Dopiero na czwartym miejscu znajduje się Real Madryt, który w sobotę doznał niespodziewanej porażki z Alaves (0:1).

Wielki kryzys Ronaldo. "Może być to największy upadek sportowca w historii"