1
3
3

Ligue 1: czerwony klasyk we Francji. Kareta Kyliana Mbappe

Paris Saint-Germain zdemolowało we francuskim klasyku Olympique Lyon aż 5:0 (1:0). Fantastycznie zaprezentował się Kylian Mbappe, który w niespełna kwadrans strzelił cztery gole.
Radość piłkarzy PSG (fot. Getty Images)

Kolejna wpadka Monaco z Kamilem Glikiem. Skandaliczne zachowanie Andrei Raggiego

Zdecydowanym faworytem tego starcia byli paryżanie i gdy w 9. minucie Neymar trafił z rzutu karnego, wydawało się że gospodarze od samego początku będą mieli kontrolę nad spotkaniem. Sprawy skomplikowały się jednak po dwóch kwadransach, gdy Presnel Kimpembe bardzo agresywnie zaatakował rywala i ujrzał czerwoną kartkę. W jednej z ostatnich akcji pierwszej połowy siły się jednak wyrównały bowiem zespół przyjezdnych osłabił Lucas Tousart.

Druga połowa to już koncert Mbappe. Francuski napastnik strzelanie rozpoczął w 61. minucie i w raptem kilkanaście minut zdobył aż... cztery bramki. Tym samym piłkarze Thomasa Tuchela rozgromili rywala na własnym stadionie i umocnili się na pozycji lidera.

Po dziewięciu meczach tego sezonu PSG ma aż osiem punktów przewagi nad drugim w stawce Lille. Zawodnicy znad Sekwany jak na razie nie tylko nie przegrali, ale nawet nie zremisowali żadnego meczu.

Dzięki temu popisowi Mbappe jest współliderem klasyfikacji strzelców. 19-latek strzelił już osiem goli, więc ma identyczny dorobek co Neymar.