Tai Woffinden wygrał turniej "Asy dla Tomasza Golloba"

Na stadionie bydgoskiej Polonii w niedzielę rozegrano turniej żużlowy "Asy dla Tomasza Golloba". Zawody, podczas których zbierano pieniądze na dalszą rehabilitację legendy polskiego speedwaya, wygrał mistrz świata, Brytyjczyk Tai Woffinden.
(fot. Getty Images)

Drugie miejsce w Bydgoszczy zajął Słowak Martin Vaculik, a trzeci był Krzysztof Buczkowski. Zawody pechowo skończyły się dla Nielsa-Kristiana Iversena oraz Janusza Kołodzieja, którzy po wypadku w siódmym biegu wycofali się z dalszej rywalizacji, a Duńczyk trafił do szpitala w celu wykonania szczegółowych badań.

Tomasz Gollob, któremu poświęcone były niedzielne zawody, uległ ciężkiemu wypadkowi podczas treningu motocrossowego 23 kwietnia 2017 roku. Na jego skutek doznał urazu kręgosłupa w odcinku piersiowym, złamania siódmego kręgu piersiowego, przemieszczenia kręgów oraz uszkodzenia rdzenia kręgowego. Pomimo siedmiomiesięcznej rehabilitacji, a także leczenia alternatywnymi metodami w Chinach, stan zdrowia mistrza świata z 2010 roku nie uległ znaczącej poprawie.