NHL: po 13 goli w meczach w Chicago i Raleigh

Po 13 goli obejrzeli kibice w niedzielnych meczach ligi NHL, rozegranych w Chicago i Raleigh. Łącznie w trzech spotkaniach hokeiści zdobyli 32 bramki, co daje wysoką średnią ponad 10 trafień. Na trybunach było 53,5 tysięcy widzów. W środę, 10 października zapraszamy na transmisję meczu Winnipeg Jets – Los Angeles Kings w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.
(fot. Getty)

NHL: kanadyjskie starcie dla Senators. Szalona druga tercja

W Chicago miejscowi Blackhawks w pierwszej tercji prowadzili z Toronto Maple Leafs 2:0, by po 24 minutach przegrywać 2:3. Później trwała wymiana ciosów – gol za gol, zaś szczególnie ciekawie zrobiło się w końcówce meczu. 84 sekundy przed końcową syreną do remisu 5:5 doprowadził Patrick Kane (Blackhawks), ale 22 sekundy później skutecznym uderzeniem odpowiedział Auston Matthews. Zawodnicy gospodarzy mieli minutę na doprowadzenie do dogrywki, ale zdążyli, a ponownie na listę strzelców wpisał się Kane.

W 19. sekundzie dodatkowego czasu gry o zwycięstwie drużyny z Toronto przesądził Morgan Rielly. Innym bohaterem Maple Leafs był John Tavares, który zanotował tego dnia hat-tricka.

Z kolei w Raleigh zespół Carolina Hurricanes pokonał New York Rangers 8:5. W 45. minucie Chris Kreider strzelił gola na 5:4 dla Rangers, lecz od tego momentu bramki zdobywali już tylko gospodarze. W niecały kwadrans zaaplikowali przeciwnikom aż cztery; w sumie w tym spotkaniu na listę wpisało się siedmiu zawodników Hurricanes.

NHL: Ottawa Senators – Toronto Maple Leafs (skrót meczu)
NHL: Columbus Blue Jackets – Carolina Hurricanes [SKRÓT]
"Tajemnice sportu": jakie sekrety skrywa Puchar Stanleya?