tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Startuje faza grupowa mistrzostw świata w League of Legends

Poznaliśmy podział grupowy drużyn, które wystąpią podczas mistrzostw świata w League of Legends, czyli Worlds 2018. Jankos trafił do grupy A, a Kikis i Jactroll do grupy B.
Worlds 2018 (fot. lolesports.com)

Nisha i jego Team Secret wygrywają PVP Esports

Mistrzostwa świata w League of Legends trwają od 1 października. Do tej pory była to faza wstępna, która poprzedzała etap grupowy. Dzięki niej stawka 24 drużyn uszczupliła się do finałowej szesnastki, która będzie rywalizować w głównej imprezie o tytuł najlepszego zespołu świata. Pomyślnie fazę Play-In przeszła drużyna Marcina "Jankosa" Jankowskiego. G2 wygrało mecz Ascension Gaming oraz zremisowało z SuperMassive eSports, co dało im pewny awans do fazy grupowej. Druga drużyna z polskimi przedstawicielami, czyli Team Vitality, miała już wcześniej zapewnione miejsce w głównej imprezie, ze względu na wystarczającą liczbę punktów zdobytych w 2018 roku, na przestrzeni wiosennego i letniego splitu LCS.

Rywalizacja w Korei Południowej przeniesie się z Seulu do Busan, gdzie 10 października wystartuje impreza główna. 16 drużyn zostało podzielonych na cztery grupy. Mecze będą rozgrywane w systemie "każdy z każdym, mecz i rewanż". Dwie najlepsze ekipy z każdego zbioru awansują do fazy pucharowej. Ćwierćfinały rozgrywane będą w mieście Busan, półfinały w Gwangju, a wielki finał w Incheon. We wszystkich starciach playoff'ów obowiązywać będzie format bo5. W puli nagród całej imprezy znajdzie się przynajmniej 2,250,000 dolarów. Może ona zostać zwiększona o przychody ze sprzedaży pamiątkowych skórek postaci.

Podział grupowych na Worlds 2018:

Grupa A
Flash Wolves
Afreeca Freecs
Phong Vu Buffalo
G2 Esports

Grupa B
Royal Never Give Up
Gen.G
Team Vitality
Cloud9

Grupa C
KT Rolster
MAD Team
Team Liquid
EDward Gaming

Grupa D
Fnatic
100 Thieves
Invictus Gaming
G-Rex

Polacy, czyli Marcin "Jankos" Jankowski z G2 Esports oraz Mateusz "Kikis" Szkudlarek i Jakub "Jactroll" Skurzyński z Team Vitality, swoje pierwsze spotkania rozegrają w następujących dniach:

Środa, 10 października
13:00 - Afreeca Freecs vs. G2 Esports BO1
15:00 - Gen.G vs. Team Vitality BO1

podobne informacje

FACEIT ogłasza 7. sezon ligi ECS! Duże zmiany w formacie rozgrywek

LEC W4: Jankos wciąż bez porażki, Kikis wciąż bez zwycięstwa

Kolejny turniej CS:GO rangi Major prawdopodobnie odbędzie się w Berlinie

LEC W4: Zobaczymy starcie Jactroll vs. Jankos oraz Kikisa w walce o pierwszą wygraną