tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Vital Heynen: liczy się tylko olimpijski medal

Emocje po zdobyciu przez polskich siatkarzy mistrzostwa świata powoli opadają. Trener Vital Heynen w rozmowie z Aleksandrą Rajewską opowiedział o tym, z czym będzie mu się kojarzyć turniej, sposobach na naładowanie baterii oraz najważniejszym celu, jaki stawia przed sobą i kadrą.
Heynen: jestem zmęczony turniejem, ale radość kibiców ładuje moje baterie
Vital Heynen (fot. Getty)

Antiga: Polacy muszą... zmienić trenera [WYWIAD]

O mistrzostwach świata:
Pierwszym skojarzeniem z tym turniejem jest to, jak stoję poza boiskiem zaraz po zakończeniu meczu finałowego i widzę, jak moi zawodnicy świętują zwycięstwo. To najwspanialszy widok, jaki można sobie wyobrazić.

Po powrocie do domu temat mistrzostw świata zszedł na dalszy plan. Mam trzy córki, nie ma mnie za często w domu, więc nadrabialiśmy zaległości. Rozmawialiśmy co dzieje się w szkole, u ich znajomych, poszliśmy do restauracji zjeść coś dobrego.

O zmęczeniu:
Wciąż nie wypocząłem, ale jest coś, co ładuje moje baterie. Przez trzy dni w Polsce udało mi się zobaczyć, że sprawiliśmy wam dużo radości. Tyle selfie, ile zrobiłem przez te trzy dni, nie zrobiłem chyba przez trzy ostatnie lata. Ludzie mówią, że płakali, gdy wygraliśmy. To wspaniałe uczucie doprowadzać kogoś do łez szczęścia. Teraz chcę to powtórzyć, zdobywając olimpijski medal.

O planach na następne sezony:
Będąc szczery muszę powiedzieć, że liczy się dla mnie tylko olimpijski medal. Złoty? Taki chciałbym najbardziej, ale każdy inny też będzie dobry. Po to objąłem reprezentację, by zdobyć go z wami – pierwszy olimpijski krążek od 1976 roku. Wszystkie inne imprezy są po to, by ten zespół rozwijać, ale to tylko środki do celu.

podobne informacje

FIVB ustaliła zasady obliczania rankingu. Polscy siatkarze zagrają o igrzyska z Francją?

Vital Heynen: chcę zdobyć medal olimpijski

Młodzi siatkarze i szeroka kadra ważnym elementem 2019 roku. Daniel Pliński: wszystkie ręce na pokład

Zamieszanie z kwalifikacjami olimpijskimi siatkarzy. "Nowy system daje Polsce mniej szans"