tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Dudek zrezygnował z trenowania Zagłębia Sosnowiec

Dariusz Dudek nie jest już trenerem piłkarzy Zagłębia Sosnowiec. O rezygnacji z funkcji 43-letniego szkoleniowca poinformował w poniedziałek klub na swojej stronie internetowej. Nazwisko jego następcy ma zostać ogłoszone jeszcze w tym tygodniu.
Dariusz Dudek (fot. PAP/Adam Warżawa)

Śląsk zapłaci swojemu byłemu zawodnikowi

– Trener Dariusz Dudek w zaistniałej sytuacji sportowej sam podjął decyzję o rezygnacji. Po długich rozmowach trwających od sobotniej nocy po meczu z Lechią, aż do poniedziałkowego popołudnia, nie miałem pełnego przekonania, żeby nakłaniać trenera Dudka do zmiany stanowiska. Rozstaliśmy się tak naprawdę w smutnej atmosferze, bez przeświadczenia, że na pewno zrobiliśmy dobrze, albo źle – powiedział prezes Marcin Jaroszewski.

W sobotę Zagłębie przegrało na wyjeździe z Lechią Gdańsk 1:4. W 11 kolejkach sosnowiczanie zgromadzili tylko siedem punktów i stracili najwięcej bramek w lidze – 24. W tabeli zajmują przedostanie miejsce.

Dudek prowadził Zagłębie od 21 sierpnia 2017 roku i była to jego pierwsza praca w roli głównego szkoleniowca. W sezonie 2017/18 wywalczył z klubem awans do ekstraklasy.

"Gol Retro": kwiaty dla małżonka i początek ery Smudy w Łodzi

podobne informacje

Valdas Ivanauskas trenerem Zagłębia Sosnowiec. Chce utrzymać zespół i… mówić po polsku

Klasówka z Legii. Zagłębie jak Dudelange?

Zagłębie w Ekstraklasie. Trener Dudek: o awansie zadecydowały... porażki