Młodzieżowe igrzyska olimpijskie. Kraska tuż za podium

Trójka Polaków startowała w nocy z poniedziałku na wtorek w pływackich finałach podczas młodzieżowych igrzysk olimpijskich w Buenos Aires. Najlepiej z biało-czerwonych zaprezentował się Jakub Kraska. W wyścigu na 200 metrów stylem dowolnym był czwarty.
Młodzieżowe igrzyska olimpijskie, pływanie. Jakub Kraska tuż za podium
Jakub Kraska (fot. PAP)

Młodzieżowe igrzyska olimpijskie: pewny awans Igi Świątek

Polak bardzo mocno rozpoczął. Po 50 metrach był trzeci, a na półmetku awansował na drugie miejsce. Niestety nie wystarczyło mu sił w drugiej połowie dystansu i dopłynął czwarty z czasem 1.48,65. Do trzeciego Izraelczyka Denisa Lokteva stracił 0,12 sekundy. Wygrał Węgier Kristof Milak (1.47,73), 0,41 przed Szwedem Robinem Hansonem.

W finale 50 metrów stylem klasycznym siódma była Weronika Hallmann (32,17). Złoto zdobyła Litwinka Agne Selekaite (31,37), srebro Australijka Chelsea Hodges (31,42), a brąz Słowenka Tina Celik (31,75).

Większych szans z rywalami na 100 metrów "żabką" nie miał Jan Kałusowski. Zajął ósme, ostatnie, miejsce z czasem 1.02,69 i do zwycięzcy, Chińczyka Jiajun Suna, stracił 2,1 sekundy.

Nie zawiodła bodaj największa gwiazda zawodów – Rosjanin Kliment Kolesnikow. Trzykrotny mistrz Europy z Glasgow sięgnął po złoto w wyścigu na 50 metrów stylem grzbietowym z czasem 53,26. Podium uzupełnili drugi Daniel Cristian Martin z Rumunii (53,59) i Włoch Thomas Ceccon (53,65).