tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Prezes Genoi o Krzysztofie Piątku: może być znacznie lepszy od Roberta Lewandowskiego

Krzysztof Piątek od początku sezonu imponuje formą. Napastnik Genoi w siedmiu meczach ligowych strzelił dziewięć goli i jest liderem klasyfikacji strzelców Serie A. – On może być lepszy niż Robert Lewandowski – stwierdził prezes klubu, Enrico Preziosi w rozmowie z gianlucadimarzio.com.
Krzysztof Piątek imponuje formą we włoskiej Serie A (fot. PAP)

Włoskie media: "pistolero Piątek", ale i "centymetry, które pogrążyły Genoę"

Piątek w każdym z pierwszych siedmiu spotkań Serie A wpisywał się na listę strzelców. Został tym samym pierwszym od sezonu 2002/03 piłkarzem, któremu udała się ta sztuka. Wcześniej tym osiągnięciem mógł pochwalić się Christian Vieri. Nic dziwnego, że o polskim napastniku zaczęło robić się głośno nie tylko we Włoszech. Zgodnie z doniesieniami mediów pozyskać piłkarza chcą m.in. Chelsea i Manchester United.

Zadowolony z dobrej gry Piątka jest prezes Genoi, Enrico Preziosi, który w wywiadzie dla gianlucadimarzio.com opowiedział o kulisach transferu Polaka. – Przedstawił się, a ja powiedziałem mu to, co mówię wszystkim: "muszę zobaczyć nagrania z twoją grą". Obejrzałem je i to była miłość od pierwszego wejrzenia. Myślałem, że oglądam Gigi Rivę – precyzyjny strzał, świetna gra głową. Nigdy się nie waha, jest pierwszy przy praktycznie każdej piłce – powiedział.

Preziosi w 2010 roku próbował sprowadzić do swojego klubu Roberta Lewandowskiego, ale negocjacje nie zakończyły się dla niego sukcesem. – Z Piątkiem wszystko poszło szybko i sprawnie. Cracovia zwróciła się do nas z prośbą i musieliśmy wspólnie dojść do porozumienia odnośnie naszych potrzeb. Dogadaliśmy się w pół sekundy – zdradził.

Prezes Genoi uważa, że Piątek nie pokazał jeszcze pełni swoich umiejętności i wkrótce może zaskoczyć kibiców. – Myślę, że jest jednym z najlepszych piłkarzy nie tylko we Włoszech, nie tylko w Europie, ale na świecie. Ma potencjał, żeby być lepszym od Lewandowskiego. Znacznie lepszym – zakończył.

Wielki kryzys Ronaldo. "Może być to największy upadek sportowca w historii"

podobne informacje

Hiszpanie z Ekstraklasy o Krzysztofie Piątku. "Przypomina Cristiano Ronaldo"

Odważny wywiad Piątka. "Chcę zmienić historię"

TOP 10: najdrożsi piłkarze sprzedani z Ekstraklasy

Wartość tych piłkarzy wzrosła najbardziej. Gdzie jest Krzysztof Piątek?