tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Nowy kontrakt czy transfer do Anglii? Trudne decyzje Zielińskiego

Zdaniem włoskich ekspertów Piotr Zieliński jest coraz bliżej podpisania nowego kontraktu z SSC Napoli. Innego zdania są dziennikarze angielskiego "Mirror", którzy twierdzą, że pomocnik w kolejnym sezonie wzmocni kadrę Arsenalu.
Piotr Zieliński w barwach SSC Napoli (fot. Getty Images)

"Dziura w kolanie" – dramat w V aktach

Rozmowy na temat przedłużenia umowy Zielińskiego z klubem z Neapolu trwały od kilku miesięcy. Pod koniec sezonu 2017/2018 twierdzono, że wkrótce podpisze dokumenty. Nic z tego. Czas mijał. Porozumienia nie było.

Chodziło przede wszystkim o klauzulę odstępnego, która obecnie wynosi 60 milionów euro. Pierwsze propozycje miały znieść kwotę wykupu. Później mówiono o 100 milionach euro, następnie pojawiła się cena 150 milionów euro. Sprawa ucichła, choć dziennikarze "RMC Sport" są innego zdania. "Klub jest coraz bliżej umowy Zielińskiego do 2023 roku" – przekazał na Twitterze Niccolo Ceccarini.

Dopóki przedstawiciele zespołu nie potwierdzą informacji o sprowadzenie Polaka zabiegać będą między innymi angielskie klubu. Według brytyjskich dziennikarzy Zieliński miałby zastąpić w Arsenalu Aarona Ramsey’a, który nie znalazł miejsca w składzie Unaia Emery’ego. Londyńczycy są w stanie zaoferować około 100 milionów euro. Do transferu miałoby dojść po zakończeniu sezonu.

(fot. Twitter.com)
"Okiem redakcji". Lewandowski bez nominacji do Złotej Piłki

podobne informacje

"Lewy", Milik, Zieliński... Weekend pełen goli

Pochwały dla Polaków z Napoli. "Arkadiusz Milik uciszył krytyków"

Polska sobota w Neapolu. Kapitalny mecz Milika i Zielińskiego

Napoli wyszarpało zwycięstwo. Kapitalne wejście Milika