tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Nowy kontrakt czy transfer do Anglii? Trudne decyzje Zielińskiego

Zdaniem włoskich ekspertów Piotr Zieliński jest coraz bliżej podpisania nowego kontraktu z SSC Napoli. Innego zdania są dziennikarze angielskiego "Mirror", którzy twierdzą, że pomocnik w kolejnym sezonie wzmocni kadrę Arsenalu.
Piotr Zieliński w barwach SSC Napoli (fot. Getty Images)

"Dziura w kolanie" – dramat w V aktach

Rozmowy na temat przedłużenia umowy Zielińskiego z klubem z Neapolu trwały od kilku miesięcy. Pod koniec sezonu 2017/2018 twierdzono, że wkrótce podpisze dokumenty. Nic z tego. Czas mijał. Porozumienia nie było.

Chodziło przede wszystkim o klauzulę odstępnego, która obecnie wynosi 60 milionów euro. Pierwsze propozycje miały znieść kwotę wykupu. Później mówiono o 100 milionach euro, następnie pojawiła się cena 150 milionów euro. Sprawa ucichła, choć dziennikarze "RMC Sport" są innego zdania. "Klub jest coraz bliżej umowy Zielińskiego do 2023 roku" – przekazał na Twitterze Niccolo Ceccarini.

Dopóki przedstawiciele zespołu nie potwierdzą informacji o sprowadzenie Polaka zabiegać będą między innymi angielskie klubu. Według brytyjskich dziennikarzy Zieliński miałby zastąpić w Arsenalu Aarona Ramsey’a, który nie znalazł miejsca w składzie Unaia Emery’ego. Londyńczycy są w stanie zaoferować około 100 milionów euro. Do transferu miałoby dojść po zakończeniu sezonu.

(fot. Twitter.com)
"Okiem redakcji". Lewandowski bez nominacji do Złotej Piłki

podobne informacje

Serie A: Udinese – Napoli. Wygrana Napoli, ale Milik i Zieliński w formie z reprezentacji

Piotr Zieliński czeka na nowy kontrakt. "To przypomina telenowelę"

Liga Narodów. "La Repubblica": od Bońka do Piątka, czyli o fenomenie Polaków

Wybierz skład Polaków na mecz Ligi Narodów z Włochami