tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Nowa francuska siła w Team Vitality!

Francuska organizacja Team Vitality pozyskała nową dywizję w swoich szeregach. Jej barwy zasiliła drużyna Counter-Strike: Global Offensive, w składzie której są między innymi NBK czy też Apex.
Team Vitality (fot. twitter/Team_Vitality)

Stark, patitek i mynio poza składem CS:GO x-kom team

Od jakiegoś czasu pojawiało się coraz więcej przesłanek, które świadczyły o tym, że organizacja Team Vitality jest zainteresowana inwestycją w nową dywizję jaką miało być CS:GO. Plotki mówiły o tym, że jej szeregi prawdopodobnie zasilić ma nowa mieszanka francuskich gwiazd z NBK i Apexem na czele. Dnia 8 października te pogłoski się potwierdziły. Barwy francuskiej organizacji reprezentować będzie wyżej wymieniona dwójka wraz z Happy'im, RpK oraz utalentowanym 17 latkiem - ZywOo.

Na papierze ten skład wygląda bardzo obiecująco. Jak dobrze jednak pamiętamy, takie fuzje graczy na francuskiej scenie to nie pierwszyzna i nie zawsze spełniały zamierzone wcześniej oczekiwania i cele. Przykładem na to jest obecna forma G2 Esports, które boryka się ostatnio z problemami w poszukiwaniach formy. W kuluarach światowej sceny CS:GO mówi się, że ten skład nie obejdzie się bez zmian personalnych. Taki sygnał dał również właściciel organizacji G2 - Ocelote.

Team Vitality będzie potrzebował teraz czasu, aby przebić się do czołówki rankingu hltv oraz zakwalifikować się do najbardziej prestiżowych lig i turniejów. Ich pierwszym sprawdzianem będzie turniej eliminacyjny do IEM Chicago, w którym są obecnie na etapie półfinałów. Przypomnijmy, że barwy Team Vitality reprezentują również dwaj Polacy, Mateusz "Kikis" Szkudlarek oraz Jakub "Jactroll" Skurzyński, którzy grają w dywizji League of Legends. Obecnie rywalizują na mistrzostwach świata Worlds 2018, które odbywają się w Korei Południowej.

Skład CS:GO Team Vitality prezentuje się następująco:

Nathan "NBK-" Schmitt
Dan "apEX" Madesclaire
Vincent "Happy" Schopenhauer
Cédric "RpK" Guipouy
Mathieu "ZywOo" Herbaut
Philippe "faculty" Rodier (trener)

podobne informacje

FACEIT ogłasza 7. sezon ligi ECS! Duże zmiany w formacie rozgrywek

LEC W4: Jankos wciąż bez porażki, Kikis wciąż bez zwycięstwa

Kolejny turniej CS:GO rangi Major prawdopodobnie odbędzie się w Berlinie

LEC W4: Zobaczymy starcie Jactroll vs. Jankos oraz Kikisa w walce o pierwszą wygraną