tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Thierry Henry może poprowadzić klub Polaka. Szykują się wielkie zmiany w Ligue 1

Przewaga Paris Saint-Germain nad resztą ligi francuskiej rośnie. Ostatnim godnym rywalem dla drużyny ze stolicy było AS Monaco, ale obecnie ten klub znajduje się w sporym kryzysie. Wkrótce pracę może stracić trener Leonardo Jardim. Według ESPN zespół Kamila Glika niedługo poprowadzi jedna z klubowych legend – Thierry Henry.
Thierry Henry (fot. Getty Images)

Henry będzie trenować zasłużony angielski klub? Terry asystentem

Jardim cieszył się sporym zaufaniem ze strony klubowych działaczy. W Monaco pracował od 2014 roku i wywalczył z nim mistrzostwo Francji w sezonie 2016/17. Ślad po dawnych sukcesach jednak zanikł. Obecnie AS po dziewięciu kolejkach Ligue 1 plasuje się dopiero na 18. pozycji w tabeli z jednym zwycięstwem na koncie.

To powoduje, że właściciele szukają nowego trenera w miejsce Portugalczyka. Według "ESPN" podjęto już decyzję, Jardima ma zastąpić Henry. Francuz wierzy, że Monaco to dobry klub na rozpoczęcie poważnej trenerskiej kariery (jak dotąd był tylko asystentem w reprezentacji Belgii).

Kandydaturę Henry'ego dodatkowo wzmacnia aspekt sentymentalny. To właśnie w Monaco napastnik stawiał pierwsze poważne piłkarskie kroki – jest wychowankiem klubu, jako jego piłkarz zagrał na mundialu w 1998 roku i to z niego odszedł w 1999 roku do Juventusu, z którego później trafił do Arsenalu.

Śladami początków kariery Łukasza Piszczka. To tu zaczynał były reprezentant

podobne informacje

Henry uczy piłkarzy... kultury. Wymowna scena na konferencji [wideo]

Najlepszy zawodnik bez Złotej Piłki? Oto wasz zwycięzca! [wyniki]

Najlepsi piłkarze bez Złotej Piłki. Wybierz numer jeden [głosowanie]

Liga Mistrzów: błyskawiczne Atletico. Najszybszy gol w historii klubu