tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Billy Joe Saunders nie będzie bronił pasa mistrza świata WBO

Brytyjski bokser Billy Joe Saunders, mistrz świata WBO w wadze średniej, nie otrzymał licencji komisji sportowej stanu Massachusetts i nie będzie bronił tytułu. W tej sytuacji 20 października Amerykanin Demetrius Andrade spotka się z Namibijczykiem Walterem Kautondokwą.
Billy Joe Saunders (fot. Getty)

Ćwierćfinały World Boxing Series i walka Głowackiego w TVP

Saunders miał boksować w Bostonie z Andrade, ale zgody na występ Brytyjczyka nie wydała stanowa komisja sportowa. Powodem jest wykrycie w sierpniu w jego organizmie oksylofryny. Pięściarz tłumaczył, że zabroniony środek był w sprayu do nosa. Według zagranicznych mediów sprawa jest kontrowersyjna, bowiem stosowanie tej substancji w okresie pomiędzy walkami jest dopuszczalne w Wielkiej Brytanii, zaś zakazane w Ameryce.

Prawdopodobnie Saunders straci pas mistrzowski, który wywalczył w 2015 roku. W tej sytuacji zwycięzca pojedynku Andrade – Kautondokwa będzie pełnoprawnym czempionem World Boxing Organization (WBO) w kategorii średniej.

Wszyscy wymienieni pięściarze są niepokonani na zawodowych ringach, Saunders ma w dorobku 26 wygranych walk, Andrade 25, zaś Kautondokwa 17, z czego aż 16 przed czasem.

WBSS, waga superlekka, ćwierćfinał: Kirył Relich – Eduard Trojanowski

podobne informacje

Odwaga czy głupota? Mistrz świata wagi ciężkiej zaatakowany... kurczakiem [wideo]

Po ciosie poniżej pasa syn mistrza mówi: przepraszam

Billy Joe Saunders obronił mistrzostwo organizacji WBO

Miał walczyć o tytuł, grozi mu... 40 lat więzienia!