tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Force India wciąż opcją dla Roberta Kubicy

Sezon 2018 Formuły 1 zbliża się do końca, a Robert Kubica wciąż nie jest pewny przyszłości. Ostatnio przyznał, że nie zamierza w nieskończoność czekać na decyzję Williamsa. Niemieckie media piszą, że wciąż istnieje możliwość przejścia do Force India. Pozostaje tylko jedno "ale"...
Robert Kubica (fot. Getty)

Formuła 1: Wietnam chce organizować wyścig od 2020 roku

Zawirowania w Force India sprawiły, że pojawiła się szansa, by Kubica zajął miejsce w bolidzie tego zespołu. Po przejęciu teamu przez konsorcjum pod przewodnictwem Lawrence'a Strolla, wcześniej głównego sponsora teamu Williams, nowym kierowcą Force India zostanie najprawdopodobniej w przyszłym sezonie jego syn Lance. Nic nie wskazuje na to, by zespół opuścił Meksykanin Sergio Perez.

Team wciąż nie potwierdził jednak ani jednego zawodnika na sezon 2019, przez co transfer Kubicy wciąż pozostaje możliwy. Okazuje się jednak, że niekoniecznie w roli kierowcy wyścigowego. Niemiecki portal motorsport-total.com informuje, że Strollowie bardzo cenią wiedzę i doświadczenie Polaka i chętnie zabraliby go ze sobą.

Krakowianin podkreślał, że jego priorytetem jest powrót do ścigania. Jeżeli miałby dalej być rezerwowym, to na pewno nie w Williamsie. Jedyną opcją pozostania w teamie z Grove są występy w Grand Prix. Na drodze może jednak stanąć zakontraktowanie George'a Russella, obecnie rezerwowego Mercedesa. Mocną pozycję, choć nie dzięki wynikom na torze, ma Siergiej Sirotkin.

Do trzeciego fotela w Force India nie brakuje jednak kandydatów. Obecny kierowca tego zespołu, Francuz Esteban Ocon zapowiedział, że pozostanie w paddocku. Jeśli nie w obecnym teamie, to być może w Mercedesie.

Niewykluczone jednak, że dalsza rola rezerwowego, nawet w innym zespole, nie będzie odpowiadała Kubicy. Według wspomnianego portalu może zdecydować się w takim przypadku na zakończenie kariery.

Do zakończenia sezonu 2018 pozostały cztery wyścigi – najbliższy to GP Stanów Zjednoczonych w Austin 21 października. Rywalizacja zakończy się 25 listopada w Abu Zabi.

Czy Robert Kubica pojedzie jeszcze w wyścigu Formuły 1?
Czy Robert Kubica pojedzie jeszcze w wyścigu Formuły 1?
  • 43.3%Tak
  • 56.7%Nie

podobne informacje

Formuła 1: kalendarz i obsada zespołów na sezon 2019

Robert Kubica w F1. Williams zaprezentował nowe barwy bolidu [WIDEO]

F1: Williams pokaże barwy nowego bolidu. Robert Kubica gościem prezentacji

Formuła 1. FIA przedstawiła ostateczną listę startową na sezon 2019