tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Tour de France: skradziono trofeum wywalczone przez Gerainta Thomasa

Tegoroczny zwycięzca kolarskiego wyścigu Tour de France Brytyjczyk Geraint Thomas (Sky) stracił wywalczone w Wielkiej Pętli trofeum. Zostało ono skradzione podczas pokazu promocyjnego w Birmingham.
Geraint Thomas wygrał Tour de France w 2018 roku (fot. Getty)

Polski bohater Vuelty kończy karierę

Trofeum prezentowane było w różnych miastach Wielkiej Brytanii, wraz z innymi wywalczonymi przez ekipę Sky. Jednak w Birmingham pozostawiono je na chwilę bez ochrony i wtedy zostało skradzione.

"To naprawdę straszne. Wiadomo, że dla tej osoby, która to zrobiła, trofeum nie ma praktycznie żadnej wartości, ale jest bardzo ważne dla mnie i dla całego zespołu. Miejmy nadzieję, że ten ktoś będzie miał na tyle przyzwoitości, że je odda. Całe szczęście, że choć trofeum jest ważne, ale najbardziej liczą się te wspaniałe wspomnienia z tego lata – a tych nikt mi nie odbierze" – napisał Thomas w oświadczeniu.

Statuetka była wypożyczona przez firmę Pinarello, która organizuje kolarskie pokazy. – Bierzemy za to pełną odpowiedzialność, przeprosiliśmy już Gerainta. Mamy nadzieję, że trofeum uda się odzyskać – powiedział dyrektor Richard Hemington.

Kolarze Sky wygrali sześć z ostatnich siedmiu edycji Tour de France.

Kolarstwo, mistrzostwa świata (Innsbruck) – podsumowanie

podobne informacje

Wicemistrz świata w kolarstwie, Romain Bardet znów stawia na Tour de France

Trasa Tour de France idealna dla Majki? Góry i liczne podjazdy

Geraint Thomas i Chris Froome nie pojadą na mistrzostwa świata

Zwycięzca Tour de France w szpitalu psychiatrycznym. "Stracił nad sobą kontrolę"