tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Zapowiedź finałów ESL Mistrzostw Polski w League of Legends

Finały lanowe 17. sezonu ESL Mistrzostw Polski w League of Legends zaplanowano na 13-14 października podczas targów Poznań Game Arena. W puli nagród znajdzie się 80 tysięcy złotych.
ESL MP LOL (fot. esl)

Rozgrywki HCT Fall Championship czas zacząć

Już tylko godziny pozostały do rozpoczęcia finałów lanowych ESL Mistrzostw Polski w League of Legends. Będą one miały miejsce w stolicy Wielkopolski, podczas targów Poznań Game Arena, w dniach 13 i 14 października. Cztery najlepsze drużyny w Polsce staną do walki o nagrody z puli 80 tysięcy złotych. Rywalizacja toczyć się będzie pomiędzy obrońcami tytułu mistrzowskiego, czyli Illuminar Gaming, a Pompa Team, Wisłą Płock Esports oraz Szata Maga. Wszystkie spotkania będą rozgrywane w formacie bo5.

W pierwszym półfinale spotka się niepokonana w tym sezonie drużyna Illuminar Gaming oraz czwarty zespół sezonu zasadniczego, czyli Wisła Płock, znana wcześniej z nazwy Team DPD. Faworytem tego starcia są zdecydowanie obrońcy tytułu z Illuminar. Wisła zakończyła potyczki ligowe z bilansem zaledwie trzech zwycięstw i czterech porażek, której IceBeasto i spółka jeszcze nie zaznali. Awans byłych kurierów do wielkiego finału będzie nie lada niespodzianką.

Drugi półfinał to starcie Pompa Team z Szata Maga. Są to kolejno druga i trzecia drużyna fazy zasadniczej 17. sezonu. Pompa przegrała tylko jedno spotkanie z Illuminar Gaming, a Szata uległa liderowi i wiceliderowi tych rozgrywek, więc teoretycznie to Pompa powinna mieć większe szanse na finał tego turnieju. Z drugiej strony konfrontacje internetowe to zupełnie inna bajka niż rywalizacja offline. W tym spotkaniu trudno o wskazanie murowanego kandydata do wygranej.

Terminarz finałów ESL Mistrzostw Polski w League of Legends:

Sobota, 13 października
10:00 - Illuminar Gaming vs. Wisła Płock Esports
15:30 - Pompa Team vs. Szata Maga

Niedziela, 14 października
13:00 - Wielki finał

Transmisja finałów ESL Mistrzostw Polski z Poznań Game Arena będzie dostępna na SPORT.TVP.PL oraz na naszym kanale YouTube TVP Sport. Zapraszamy!

podobne informacje

FACEIT ogłasza 7. sezon ligi ECS! Duże zmiany w formacie rozgrywek

LEC W4: Jankos wciąż bez porażki, Kikis wciąż bez zwycięstwa

Kolejny turniej CS:GO rangi Major prawdopodobnie odbędzie się w Berlinie

LEC W4: Zobaczymy starcie Jactroll vs. Jankos oraz Kikisa w walce o pierwszą wygraną