tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Zbigniew Boniek przed meczem z Portugalią: musimy się zresetować

– Liga Narodów jest bardzo ważnym etapem w przygotowaniach kadry do eliminacji mistrzostw Europy. Każdy chce w tych rozgrywkach odegrać jak największą rolę – powiedział prezes PZPN Zbigniew Boniek. W czwartek Polacy w Chorzowie podejmą w ramach LN Portugalię. Transmisja meczu od 18:00 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej oraz od 20:30 w TVP1.
Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej (fot. Getty Images)

Polska – Portugalia: kto lepszy indywidualnie? Porównanie zespołów

My musimy się zresetować. Mamy nowego trenera i drużynę. Trzeba zrobić wszystko, aby być gotowym na marzec, tak, by w eliminacjach ME wypaść jak najlepiej. Bo nie wyobrażam sobie, żeby polska reprezentacja nie pojechała na finały – dodał Boniek.

Jego zdaniem brak w kadrze Portugalii Cristiano Ronaldo niewiele zmienia.

Gramy z bardzo mocną drużyną, aktualnym mistrzem Europy. Portugalczycy zdobyli mistrzostwo bez Ronaldo. Nie żyjmy mitami. On dziś nie ma głowy, by grać z Polską. Ma trochę inne problemy. Jego brak w dłuższym okresie byłby stratą dla zespołu. Ale w jednym, dwóch meczach może zadziałać na wyobraźnię innych piłkarzy, którzy mają swoje pięć minut, by się wykazać – wyjaśnił prezes.

Boniek pojawił się na Stadionie Śląskim w związku z promocją albumu "Puchar Polski" Andrzeja Gowarzewskiego.

W Polsce można zdobyć dwa trofea – mistrzostwo i Puchar Polski. Kiedy sześć lat temu przychodziłem do PZPN to jedną z koncepcji było podniesienie rangi PP. Dziś mamy finał fantastyczny. Trenerzy się nie wstydzą, mówią, że chcą zdobyć PP. Kilka lat temu nikt tak się nie wypowiadał – stwierdził szef federacji.

Honorowy, okolicznościowy wstęp do tego wydawnictwa napisał Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

W pierwszym spotkaniu Ligi Narodów, nowych rozgrywek mających zastąpić w dużej mierze potyczki towarzyskie, biało-czerwoni zremisowali 7 września w Bolonii z Włochami 1:1. W tabeli grupy 3 dywizji A z trzema punktami prowadzi Portugalia, która trzy dni później pokonała Italię 1:0.

Polacy zagrają z Portugalią w czwartek, a z Włochami w niedzielę na chorzowskim Stadionie Śląskim. Oba spotkania rozpoczną się o godz. 20.45.

Niedoceniany Lewandowski. "Nie było pewne, że będzie tak dobry"
Tajemnica formy Piątka. "Pewnie kiedyś się zatrzyma i zaczniemy narzekać"
Brzęczkowi brak doświadczenia? "To odważne, ale trafne posunięcie"
Przeddzień meczu z Portugalią. "Egzaminy dopiero w marcu"

podobne informacje

Prezydent Sosnowca atakuje Bońka. "Chcecie naszego spadku"

Jerzy Brzęczek odwiedził po operacji kapitana Pogoni Szczecin

Zbigniew Boniek studzi emocje po losowaniu grup el. Euro 2020

Nowe europejskie rozgrywki od 2021 roku? Decyzja w weekend w Dublinie