tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Przed meczem Polska – Portugalia. Fernando Santos: Polska to silna drużyna, ale w trudnym momencie

– Oglądałem mecze Polaków z Włochami i Irlandią. Musimy zagrać na 100 procent, jeśli chcemy wygrać – powiedział trener portugalskich piłkarzy Fernando Santos przed czwartkowym meczem w Chorzowie. Transmisja spotkania Polska – Portugalia w czwartek od godz. 18:00 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji oraz od 20:30 w TVP1.
Konferencja Fernando Santosa przed meczem Polska – Portugalia
Fernando Santos (fot. PAP)

Reprezentacja Portugalii od A do Z. Alfabet drużyny Fernando Santosa i Cristiano Ronaldo

Doświadczony szkoleniowiec podkreślił, że jego zdaniem wpływ na postawę biało-czerwonych może mieć fakt, że z kadrą dopiero od niedawna pracuje Jerzy Brzęczek. – Polska to silna drużyna, ale w trudnym momencie, po zmianie trenera – ocenił Santos, który chętnie odniósł się do starcia obu drużyn w Euro 2016. – Wtedy zagraliśmy dobrze i wygraliśmy zasłużenie. Polska jest jednak mocna, tak samo, jak wtedy. W dalszym ciągu ma piłkarzy i zespół na wysokim poziomie – ocenił.

Przeddzień meczu z Portugalią. "Egzaminy dopiero w marcu" Selekcjoner Portugalii zaznaczył, że jego piłkarze bardzo poważnie podchodzą do meczów Ligi Narodów, choć on sam rozumie różne reakcje trenerów i samych piłkarzy na wprowadzenie nowych rozgrywek. – Klubowi trenerzy martwią się, bo ich zawodnicy muszą rozegrać więcej meczów. My z kolei mamy więcej możliwości grania – nie tylko spotkań towarzyskich – i trenowania w składach narodowych – powiedział.

Santos nie chciał z kolei po raz kolejny tłumaczyć powodów absencji Cristiano Ronaldo w październikowych meczach. – Najlepsi pozostają najlepszymi. Jutro go z nami nie będzie. Wierzę w tych zawodników, których powołałem. Zrobimy w czwartek wszystko, by wygrać. Cristiano na pewno do nas wróci – dodał szkoleniowiec.

– Nasza drużyna ma kilku nowych zawodników, ale i wielu doświadczonych. Czujemy się bardzo dobrze. Robimy wszystko, by się zgrać, choć czasu jest mało. Musimy zagrać na najwyższym poziomie, by zwyciężyć – powiedział z kolei obecny na konferencji prasowej obrońca Ruben Dias.

W pierwszym spotkaniu Ligi Narodów, nowych rozgrywek mających zastąpić w dużej mierze potyczki towarzyskie, biało-czerwoni zremisowali 7 września w Bolonii z Włochami 1:1. W tabeli grupy 3 dywizji A z trzema punktami prowadzi Portugalia, która trzy dni później pokonała Italię 1:0.

Brzęczkowi brak doświadczenia? "To odważne, ale trafne posunięcie"
Tajemnica formy Piątka. "Pewnie kiedyś się zatrzyma i zaczniemy narzekać"
Niedoceniany Lewandowski. "Nie było pewne, że będzie tak dobry"
Żewłakow: Lewandowski potrafi wytrzymać ogromny rygor profesjonalisty
Kowalewski: Lewandowski od zawsze mniej mówił, a więcej robił

podobne informacje

Awaria samolotu reprezentacji Portugalii przed meczem z Polską

Kto w gazie, kto pod formą? "Power ranking" kadry Jerzego Brzęczka przed meczami z Portugalią i Włochami

Smolarek: niech znów będzie 2:1 dla Polski

Są jeszcze bilety na mecz Polski z Portugalią