tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Igrzyska Olimpijskie Młodzieży: dwa medale Kałusowskiego

To był udany wieczór polskich pływaków podczas igrzysk olimpijskich młodzieży w Buenos Aires. Najpierw brązowy medal wywalczył Jan Kałusowski (2:13,72) na dystansie 200 metrów stylem klasycznym. Kilkadziesiąt minut później, wspólnie z kolegami (Jakub Kraska, Jakub Majerski, Bartłomiej Koziejko), znów stanął na najniższym stopniu podium. Transmisje z zawodów w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.
Igrzyska Olimpijskie Młodzieży: brązowy medal Jana Kałusowskiego
(fot. PAP)

Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie: Świątek z pierwszym medalem

Środowe zmagania na pływalni biało-czerwoni rozpoczęli od... podium. Kałusowski w przemyślany sposób rozłożył siły i na ostatnich pięćdziesięciu metrach wyprzedził rywali. Cieszył się z pierwszego medalu dla Polaków, choć kilkadziesiąt minut wcześniej awans do finału debla i co najmniej srebro zapewniła sobie Iga Świątek (w parze z Słowenką Kają Juvaną).

Powody do radości miał również Rosjanin Klimient Kolesnikow. Nie dał szans rywalom na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym. W finale ustanowił rekord świata juniorów – 24,40 s.

Kibice z Polski najbardziej wyczekiwali startu sztafety 4x100 metrów stylem zmiennym. Nie zawiedli się. Wprawdzie Rosjanie i Chińczycy byli poza zasięgiem, ale brązowy medal daje nadzieje na dobre wyniki w kolejnych latach. Z miejsca na podium cieszyli się: Kraska, Kałusowski, Majerski oraz Koziejko.

Igrzyska Olimpijskie Młodzieży: brązowy medal sztafety 4x100 metrów stylem zmiennym