tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Rafael Nadal pomógł ofiarom powodzi w Hiszpanii [WIDEO]

Choć Rafael Nadal to jeden z najbogatszych i najbardziej popularnych tenisistów świata, to nie boi się ciężkiej pracy. Ostatnio pomógł ofiarom powodzi w Sant Llorenc.
Rafael Nadal pomógł powodzianom (fot. Getty/PAP/Twitter.com)

Tenisiści będą karani za złe traktowanie osób podających piłki

Powódź nawiedziła hiszpańską wyspę we wtorek w nocy. Dopiero w środę mieszkańcy rozpoczęli szacowanie strat i uprzątanie terenu nawiedzonego przez żywioł.

W pomoc zaangażował się Rafael Nadal, który pochodzi z okolic Sant Llorenc. Na Twitterze ukazało się nagranie pokazujące, jak lider rankingu tenisistów i siedemnastokrotny triumfator turniejów wielkoszlemowych przy pomocy grabi usuwa wodę i błoto z jednej z posesji.

Hiszpan wykazał się też ogromną empatią i zaproponował poszkodowanym nocleg w swoim centrum sportowym, zlokalizowanym w Manacor. Zawodnik zamieścił na Twitterze ogłoszenie z tą informacją i przy okazji złożył kondolencje rodzinom dziewięciu osób, które zginęły w czasie powodzi. "To smutny dzień na Majorce. Składam szczere kondolencje wszystkim, którzy ucierpieli. Tych, którzy potrzebują mieszkań, zapraszam do siebie" – napisał.

Nie trzeba być "bad boyem", aby osiągać sukces
(fot. Twitter.com)