tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Chelsea chce wysyłać kibiców do Auschwitz

Tego w świecie futbolu jeszcze nie było. Przedstawiciele Chelsea chcą sprawić, aby z repertuaru kibiców zniknęły rasistowskie przyśpiewki. Dotychczas karą były zakazy stadionowe. Ma się to zmienić i niesfornych kibiców czekają wycieczki do obozu zagłady w Auschwitz.
Kibice Chelsea (fot. Getty)

Kolega Fabiańskiego wyzwał na pojedynek dziennikarza

O nowym rozwiązaniu poinformował w czwartek dziennik "The Sun". Jednym z pomysłodawców jest właściciel londyńskiego klubu – Roman Abramowicz, który jest Żydem. – Jeśli banujesz ludzi, nigdy nie zmienią zachowania – tłumaczy jeden z przedstawicieli klubu Bruce Buck.

Nowa polityka daje szansę na uświadomienie tego, co zrobili. W przeszłości wyłapywaliśmy ich z tłumu i wlepialiśmy zakaz wejścia na trzy lata. Teraz mówimy "zrobiłeś coś źle" i masz dwie opcje. Albo zakaz stadionowy albo trochę czasu w obecności naszych oficerów – tłumaczy Bruck, który z przedstawicielami klubu odwiedził obóz koncentracyjny w Oświęcimiu w czerwcu.

Władze Chelsea walczą z problemem antysemityzmu. We wrześniu 2017 szerokim echem odbił się mecz w Leicester, w trakcie którego kibice The Blues obrażali kibiców Tottenhamu. W odpowiedzi przedstawiciele klubu wzięli udział w corocznym Marszu Żywych w Auschwitz w kwietniu. Teraz stawiają na edukację fanów.

Okładka "Sun Sport"