Malcolm Subban
Todd Reirden
Gerard Gallant

NHL: Capitals znów lepsi od Golden Knights

W środę w lidze NHL spotkali się finaliści poprzedniego sezonu – Washington Capitals i Vegas Golden Knights. Tak jak w decydującej serii w czerwcu lepszy okazał się stołeczny zespół, który we własnej hali wygrał 5:2. Zapraszamy na transmisje z meczu Pittsburgh Penguins – Vegas Golden Knights 13 października od godziny 1:00 w TVP Sport, na SPORT.TVP.PL oraz w aplikacji mobilnej.
Aleksandr Owieczkin (fot. Getty Images)

Październik z NHL. Telewizja Polska pokaże aż 14 spotkań

Motorem napędowym Capitals był Jewgienij Kuzniecow. Rosjanin otworzył wynik meczu tuż przed końcem pierwszej tercji, a potem dołożył jeszcze trzy punkty za asysty. Kluczowymi podaniami popisał się przy dwóch trafieniach rodaka Aleksandra Owieczkina oraz Szweda Nicklasa Backstroma.

On wie, kiedy lepiej jest podać, a kiedy strzelać. Czasami jego zagrania wydają się być szalone, ale on dokładnie wie co chce zrobić. Muszę być zawsze czujny – komplementował kolegę Owieczkin.

Wynik ustalił T.J. Oshie, a dla "Złotych Rycerzy" bramki zdobyli Cody Eakin i Reilly Smith.

Capitals w trzech meczach zgromadzili pięć punktów. Golden Knights byli rewelacją poprzedniego sezonu, jednak w obecnym z czterech spotkań zdołali wygrać tylko jedno.

Przed nami jeszcze wiele meczów, ale powinniśmy jak najszybciej znaleźć rozwiązanie. Musimy poprawić kilka elementów i wrócić do dawnej gry – przyznał obrońca Shea Theodore.

Z pierwszego zwycięstwa i pierwszych strzelonych goli w sezonie cieszyli się hokeiści Arizona Coyotes. Po porażkach 0:3 z Dallas Stars i 0:1 z Anaheim Ducks, tym razem po karnych pokonali "Kaczory" na wyjeździe 3:2.

Stratę Erika Karlssona boleśnie odczuwa ekipa Ottawa Senators. Jeden z najlepszych obrońców w NHL latem przeniósł się do San Jose Sharks, a "Senatorowie" w czterech meczach stracili już 20 bramek. Tym razem we własnej hali ulegli Philadelphia Flyers 4:7.

Kowalczuk błyszczy w Kings. Hollywoodzka produkcja?