tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Liga Narodów. Wybraliście skład Polaków na mecz z Portugalczykami

W czwartek o godz. 20:45 piłkarska reprezentacja Polski rozegra drugi mecz w Lidze Narodów (transmisja spotkania w TVP1, TVP Sport, na SPORT.TVP.PL i w aplikacji mobilnej). Biało-czerwoni zmierzą się z Portugalczykami. We wtorek przygotowaliśmy głosowanie, w którym użytkownicy naszej strony mogli podpowiedzieć selekcjonerowi Jerzemu Brzęczkowi i wybrać skład na to spotkanie. Oto jego wyniki...
Piotr Zieliński i Robert Lewandowski (fot. Getty Images)

Golański wspomina mecz Polska – Portugalia. "Ronaldo pokazywał, że symuluję"

Spotkanie z mistrzami Europy będzie trzecim meczem Brzęczka w roli selekcjonera. Dwa pierwsze – z Włochami oraz Irlandią – zakończyły się remisami 1:1. We wrześniu Brzęczek dał szansę kilku nowym piłkarzom. Na październikowe zgrupowania do drużyny wrócił m.in. Kamil Grosicki. Coraz więcej kibiców domaga się, by w ataku z Robertem Lewandowskim zagrał Krzysztof Piątek, który zachwyca w Serie A. Na kogo powinien postawić trener? Przedstawiamy wasze wybory...

BRAMKA

Selekcjoner już wcześniej zdecydował, że Łukasz Fabiański i Wojciech Szczęsny w Lidze Narodów rozegrają po dwa mecze. Z Portugalią znów ma zagrać "Fabian", który od użytkowników SPORT.TVP.PL dostał 69,9 procent głosów. Szczęsny otrzymał 29 procent. Na numer trzy – Bartłomieja Drągowskiego – zagłosowało zaledwie 1,1 procenta kibiców.

(fot. SPORT.TVP.PL)

PRAWA OBRONA

O miejsce na prawej obronie mają rywalizować Bartosz Bereszyński, Tomasz Kędziora i Paweł Olkowski. Głosujący nie mieli wątpliwości – na tej pozycji powinien zagrać piłkarz Sampdorii. "Bereś" zgromadził 85 procent głosów. Drugi był Paweł Olkowski – 8,6 procent, a trzeci Tomasz Kędziora – 6,4 procent. Niewykluczone jednak, że Bereszyński zagra na lewej stronie, a wtedy szansę może dostać ktoś z duetu Olkowski-Kędziora.

(fot. SPORT.TVP.PL)
Liga Narodów. Bartosz Bereszyński: Portugalia to jedna z najlepszych drużyn na świecie

ŚRODEK OBRONY

Mimo że Kamil Glik i jego Monaco są ostatnio bez formy, stoper z Ligue 1 cieszy się bezgranicznym zaufaniem kibiców kadry. Glik otrzymał 77 procent głosów. U jego boku powinien zagrać Jan Bednarek – dostał 19,4 procent głosów. Na Marcina Kamińskiego głos oddało 3,6 procent fanów.

(fot. SPORT.TVP.PL)

LEWA OBRONA

W poprzednich spotkaniach Brzęczek stawiał na Arkadiusza Recę. Teraz do drużyny wraca jednak Artur Jędrzejczyk i to on zebrał najwięcej głosów – 54,1 procent. Reca dostał 36,2 procent głosów, a trzeci Rafał Pietrzak – 9,7 procent.

(fot. SPORT.TVP.PL)
Olkowski: piłka nie sprawiała mi radości. Chciałem grać "na alibi"

PRAWA POMOC

Mimo że powołanie Jakuba Błaszczykowskiego wzbudziło kontrowersje, kibice chcą dalej oglądać Kubę w kadrze. Użytkownicy SPORT.TVP.PL uznali, że piłkarz Wolfsburga jest lepszą opcją niż Przemysław Frankowski oraz Maciej Makuszewski. Błaszczykowski otrzymał 42,3 procent. Na Makuszewskiego głos oddało 31,7 procent kibiców, a na Frankowskiego – 26.

(fot. SPORT.TVP.PL)

ŚRODEK POMOCY

Piotr Zieliński wypadł znakomicie w debiucie Brzęczka – strzelił gola z Włochami i był wiodącą postacią. Czy nowy selekcjoner będzie tym, który sprawi, że "Zielu" w reprezentacji wreszcie zacznie grać na miarę potencjału? W to wierzą użytkownicy SPORT.TVP.PL, którzy nie wyobrażają sobie, by zawodnik Napoli miał nie zagrać z Portugalią. Zieliński dostał aż 64,8 procent głosów. Drugi był Grzegorz Krychowiak – 18,6 procent, a trzeci Mateusz Klich – 11,7. Być może w wyjściowej jedenastce zobaczymy wszystkich wymienionych graczy. Zależy to od taktyki, na którą zdecyduje się szkoleniowiec.

(fot. SPORT.TVP.PL)
Liga Narodów. Kamil Grosicki przed meczem Polska – Portugalia: miałem w sobie dużo złej energii

LEWA POMOC

Duże nadzieje wiąże się z powrotem Kamila Grosickiego. Użytkownicy SPORT.TVP.PL cenią "Grosika" wyżej od Rafała Kurzawy i Damiana Kądziora. Gracz Hull City zgromadził 57,8 procent głosów. Drugi Kurzawa otrzymał 34,8. Najmniej kibiców – 7,4 procent – chciałoby zobaczyć w pierwszym składzie Kądziora.

(fot. SPORT.TVP.PL)

ATAK

Wygrał oczywiście Lewandowski, który w czwartek rozegra swój setny mecz w reprezentacji. Snajper Bayernu Monachium dostał 54,2 procent głosów. Wybory kibiców świadczą jednak o tym, że chętnie zobaczyliby, jak u boku "Lewego" spisze się Piątek  –lider klasyfikacji strzelców Serie A. Na napastnika Genoi oddano aż 43,5 procent głosów. Najmniej osób postawiłoby na Arkadiusza Milika – zaledwie 2,3 procent.

(fot. SPORT.TVP.PL)

Skład Polaków (w systemie 4-4-1-1): Fabiański – Bereszyński, Glik, Bednarek, Jędrzejczyk – Błaszczykowski, Krychowiak, Klich, Grosicki – Zieliński – Lewandowski
Skład Polaków (w systemie 4-4-2): Fabiański – Bereszyński, Glik, Bednarek, Jędrzejczyk – Błaszczykowski, Zieliński, Krychowiak, Grosicki – Piątek, Lewandowski

Beenhakker wraca wspomnieniami: Stadion Śląski jest nasączony historią
Magia na Śląskim. "Możesz kupić piękne mieszkanie, ale to nie będzie twój dom"
Retro TVP (2006): historyczny triumf z Portugalią. Genialny Smolarek
Czas na Portugalię. Wygrana na jubileusz Lewandowskiego?
Mariusz Jop: niewielu spodziewało się, że Piątek będzie taki dobry
Żewłakow: Lewandowski potrafi wytrzymać ogromny rygor profesjonalisty
Lewandowski o triumfie z Portugalią: to był mecz, który dał nam kopa
Kowalewski: Lewandowski od zawsze mniej mówił, a więcej robił
Lewandowski wspomina debiut: nie bałem się, ale czułem wielką adrenalinę

najpopularniejsze

Kamil Grosicki opuści Hull City? "Trzeba wziąć pieniądze i skończyć marnować czas"

Bosiek: celem są mistrzostwa świata juniorów. Mam nadzieję, że trafię z formą

Podanie Slaughtera i "czucie gry" Mateusza Ponitki. Piękna akcja Polaków

ME 2018 piłkarek ręcznych. Polska – Serbia: "no look pass" Kingi Achruk i bramka Kingi Grzyb [WIDEO]

ME 2018 piłkarek ręcznych. Polska – Dania: czerwona kartka dla Karoliny Kochaniak [WIDEO]