tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Selekcjoner Ukrainy za Polaka. Paweł Paczkowski i Mateusz Kus mają nowego trenera

Nikołaj Stepaniec będzie do końca trwającego sezonu szkoleniowcem ukraińskiego Motoru Zaporoże, którego zawodnikami są Mateusz Kus oraz reprezentant Polski Paweł Paczkowski. 53-latek, selekcjoner ukraińskiej kadry, zastąpił na stanowisku trenera polskiej kadry B Patryka Rombla.
Mateusz Kus i Paweł Paczkowski (fot. HANDBALL.MOTORSICH.COM)

Patryk Rombel, były trener Motoru: nie myślę o nowym klubie [wywiad]

Rombel stracił pracę w miniony piątek, po tym jak Motor doznał czwartej porażki w czwartym meczu Ligi Mistrzów. Klub swoją decyzję argumentował rozczarowującymi wynikami.

Jego miejsce zajął Stepaniec, który był już trenerem Motoru tuż przed tym, jak do klubu trafił Rombel. W międzyczasie 53-latek objął posadę selekcjonera reprezentacji Ukrainy. Federacja pozwoliła mu połączyć obie funkcje.

Stepaniec w meczu z Portowikiem (fot. handball.motorsich.com) Na ławkę drużyny z Zaporoża Stepaniec powrócił we wtorek ligowym meczem z Portowikiem Jużny. Motor zwyciężył 40:24. Jednego gola rzucił Paweł Paczkowski, w zespole grał też Mateusz Kus.

Zespół nie robił wszystkiego tak, jakbym sobie tego życzył. Możemy jeszcze sporo od siebie dodać. Wiele, moim zdaniem, jest też do zmiany – stwierdził Stepaniec.

W niedzielę jego zespół podejmie w ramach Ligi Mistrzów mistrza Chorwacji PPD Zagrzeb. Dla dalszych losów Motoru będzie to mecz kluczowy – wygrana pozwoli zmniejszyć stratę do chorwackiej drużyny do jednego punktu i włączyć się do walki o miejsce w fazie TOP 16.

Powołany do reprezentacji na październikowe mecze eliminacji ME 2020 Paczkowski występuje w zespole z Zaporoża od lipca 2017 roku. Trafił tam na dwuletnie wypożyczenie z PGE VIVE Kielce. Przed startem obecnego sezonu – również z Kielc – dołączył do niego Kus.

Czytaj więcej:
Polska fabryka bramkarzy. Czekamy na następcę Szmala
Wrzesień należał do niego. Rozgrywający VIVE graczem miesiąca w Europie
Plucie, bomby zapachowe, smar na słupkach. Skandal w Turcji

podobne informacje

Sądny dzień dla PGE VIVE i Orlen Wisły. Kompromis albo wykluczenie z Ligi Mistrzów?

Wulgarny gest skrzydłowego Vardaru. Timur Dibirow pokazał kibicom VIVE środkowy palec

VIVE i Wisła ukarane po raz trzeci. Następne... wykluczenie z Ligi Mistrzów?!

Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych. Dinamo Bukareszt – Orlen Wisła Płock 24:21: kryzys Nafciarzy trwa