tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Kylian Mbappe jednym z wybranych. Czwarty w historii na okładce prestiżowego pisma

Tak wielkiego talentu jak Kylian Mbappe w piłce nożnej nie było od dawna. Młody Francuz w 2018 roku świętował zdobycie mistrzostwa świata i jako pierwszy nastolatek od czasów Pelego strzelił dwa gole w finale turnieju. Na tym jednak lista historycznych osiągnięć napastnika się nie kończy – w tym tygodniu wkroczył do miejsca, w którym wcześniej było tylko trzech piłkarzy...
Kylian Mbappe (fot. Getty Images)

Zmiany w AS Monaco. Kamil Glik bez trenera

Mbappe dokonał tego, co wcześniej udało się tylko Lionelowi Messiemu, Neymarowi i Mario Balotellemu – znalazł się na okładce tygodnika "Time". Prestiżowe amerykańskie pismo ma charakter społeczno-polityczny, rzadko umieszcza więc sportowców na pierwszej stronie.

To jednak udało się Francuzowi, którego określono mianem "jednego z liderów następnego pokolenia". Sam piłkarz pozostaje zaskoczony tym, co stało się w ciągu ostatnich lat. – Moje życie obróciło się do góry nogami – przyznawał na łamach "Time".

(fot. Time)

Jestem szczęśliwy. Marzyłem o takim życiu – stwierdził Francuz. – Być może jednak coś mi umknęło. Nie przeżywałem tych chwil, przez które przechodzili tak zwani normalni ludzie podczas okresu nastoletniego. Mówię tutaj na przykład o wychodzeniu ze znajomymi – kończył Mbappe.

Top 10 meczów Roberta Lewandowskiego. Od San Marino do Portugalii

podobne informacje

Klasyfikacja Złotego Buta: Krzysztof Piątek na podium razem z Leo Messim. Prowadzi Kylian Mbappe

Kolejny hit w Juventusie Turyn? "Chcemy nowego Cristiano Ronaldo"

Koniec ery Ronaldo i Messiego. Modrić najlepszy na świecie

Prestiżowa nagroda dla Kyliana Mbappe. Najlepszy wśród młodych