tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Kylian Mbappe jednym z wybranych. Czwarty w historii na okładce prestiżowego pisma

Tak wielkiego talentu jak Kylian Mbappe w piłce nożnej nie było od dawna. Młody Francuz w 2018 roku świętował zdobycie mistrzostwa świata i jako pierwszy nastolatek od czasów Pelego strzelił dwa gole w finale turnieju. Na tym jednak lista historycznych osiągnięć napastnika się nie kończy – w tym tygodniu wkroczył do miejsca, w którym wcześniej było tylko trzech piłkarzy...
Kylian Mbappe (fot. Getty Images)

Zmiany w AS Monaco. Kamil Glik bez trenera

Mbappe dokonał tego, co wcześniej udało się tylko Lionelowi Messiemu, Neymarowi i Mario Balotellemu – znalazł się na okładce tygodnika "Time". Prestiżowe amerykańskie pismo ma charakter społeczno-polityczny, rzadko umieszcza więc sportowców na pierwszej stronie.

To jednak udało się Francuzowi, którego określono mianem "jednego z liderów następnego pokolenia". Sam piłkarz pozostaje zaskoczony tym, co stało się w ciągu ostatnich lat. – Moje życie obróciło się do góry nogami – przyznawał na łamach "Time".

(fot. Time)

Jestem szczęśliwy. Marzyłem o takim życiu – stwierdził Francuz. – Być może jednak coś mi umknęło. Nie przeżywałem tych chwil, przez które przechodzili tak zwani normalni ludzie podczas okresu nastoletniego. Mówię tutaj na przykład o wychodzeniu ze znajomymi – kończył Mbappe.

Top 10 meczów Roberta Lewandowskiego. Od San Marino do Portugalii

podobne informacje

Internauci głosu nie mają. Zamieszanie wokół "Złotej Piłki"

"Przypomina Ronaldo, ale...". Griezmann zachwycony Mbappe

Klasyfikacja Złotego Buta. Paryski duet goni Piątka

Kto największą nadzieją futbolu? Nominacje "France Football" dla młodych gwiazd