tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

"Pokazał brak szacunku". Publiczna reprymenda dla piłkarza Barcelony

Latem Barcelona przeszła delikatną przebudowę. Jednym z jej elementów była wymiana środkowego pomocnika. Paulinho, który po zaledwie roku spędzonym w Katalonii wrócił do Chin, został zastąpiony przez Arturo Vidala. Chilijczyk szybko dał się we znaki kibicom z Camp Nou, a w październiku po raz pierwszy dostał publiczną reprymendę od działaczy klubu...
Sergi Roberto, Arturo Vidal i Leo Messi (fot. Getty Images)

Złota Piłka: krzywdząca decyzja? "Lewy" przyćmił konkurentów

Vidal publicznie okazywał niezadowolenie, bo uważa, że w Barcelonie gra zbyt rzadko. Od początku sezonu zawodnik spędził na murawie tylko 176 minut we wszystkich rozgrywkach. Frustracja osiągnęła taki stopień, że Chilijczyk złamał pewne granice.

(fot. Instagram/kingarturo23oficial)

"Z Judaszami się nie walczy, wieszają się sami" – napisał Vidal na swoim koncie na Instagramie po meczu z Valencią, w którym nie wystąpił. Jego zachowanie nie umknęło uwadze klubowych działaczy.

Dyrektor generalny Barcelony Pep Segura w wywiadzie dla katalońskiego "Sportu" ustosunkował się do słów pomocnika. – Mają podwójne znaczenie, bo z jednej strony pokazują chłopaka, który szybko chce zintegrować się z drużyną i jej pomóc. Z drugiej czuje się jednak sfrustrowany, ponieważ nie dostaje wystarczającej liczby minut – stwierdził Hiszpan. – Vidal wie, że okazał brak szacunku względem kolegów z zespołu, jestem jednak pewien, że się poprawi – konkludował.

podobne informacje

Arturo Vidal może wrócić do Juventusu. Transfer już w styczniu?

Oklaski i… gwizdy. Trudne decyzje Valverde na Camp Nou

Zabawa się skończyła. Barcelona musi wygrać na gorącym terenie

Barcelona bez kluczowego transferu? Kto będzie strzelać na Camp Nou