tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

"Pokazał brak szacunku". Publiczna reprymenda dla piłkarza Barcelony

Latem Barcelona przeszła delikatną przebudowę. Jednym z jej elementów była wymiana środkowego pomocnika. Paulinho, który po zaledwie roku spędzonym w Katalonii wrócił do Chin, został zastąpiony przez Arturo Vidala. Chilijczyk szybko dał się we znaki kibicom z Camp Nou, a w październiku po raz pierwszy dostał publiczną reprymendę od działaczy klubu...
Sergi Roberto, Arturo Vidal i Leo Messi (fot. Getty Images)

Złota Piłka: krzywdząca decyzja? "Lewy" przyćmił konkurentów

Vidal publicznie okazywał niezadowolenie, bo uważa, że w Barcelonie gra zbyt rzadko. Od początku sezonu zawodnik spędził na murawie tylko 176 minut we wszystkich rozgrywkach. Frustracja osiągnęła taki stopień, że Chilijczyk złamał pewne granice.

(fot. Instagram/kingarturo23oficial)

"Z Judaszami się nie walczy, wieszają się sami" – napisał Vidal na swoim koncie na Instagramie po meczu z Valencią, w którym nie wystąpił. Jego zachowanie nie umknęło uwadze klubowych działaczy.

Dyrektor generalny Barcelony Pep Segura w wywiadzie dla katalońskiego "Sportu" ustosunkował się do słów pomocnika. – Mają podwójne znaczenie, bo z jednej strony pokazują chłopaka, który szybko chce zintegrować się z drużyną i jej pomóc. Z drugiej czuje się jednak sfrustrowany, ponieważ nie dostaje wystarczającej liczby minut – stwierdził Hiszpan. – Vidal wie, że okazał brak szacunku względem kolegów z zespołu, jestem jednak pewien, że się poprawi – konkludował.

Brazylia dotarła do Arabii Saudyjskiej. "Zupełnie inna kultura"

podobne informacje

Zabawa się skończyła. Barcelona musi wygrać na gorącym terenie

Barcelona bez kluczowego transferu? Kto będzie strzelać na Camp Nou

"Z technologią VAR mielibyśmy dwie Ligi Mistrzów". Mocne słowa Vidala

Nowa La Liga: życie po Cristiano Ronaldo, system VAR i amerykański sen