tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Internauci głosu nie mają. Zamieszanie wokół "Złotej Piłki"

Do wyłonienia laureata tegorocznej "Złotej Piłki" pozostało około dwóch miesięcy. Organizator plebiscytu – "France Football" – postanowił zapytać kibiców, kto ich zdaniem powinien zostać uznany najlepszym piłkarzem na świecie. Zabawa przybrała jednak nieoczekiwany obrót...
Luka Modrić, Leo Messi i Mohamed Salah (fot. Getty Images)

Imponujące statystyki "Lewego". Niesłuszna decyzja "France Football"?

"France Football" zaznaczyło, że głosowanie internautów nie ma wpływu na wybór właściwego zwycięzcy (wyłaniają go niezależni dziennikarze), mimo to nie wszyscy to zrozumieli. Szczególnie aktywni byli fani Lionela Messiego i Mohameda Salaha, którzy – chcąc wspomóc swoich idoli – zakładali po kilka kont na stronie gazety i oddawali głosy.

(fot. Twitter/Ultra_Suristic)

W głosowaniu kibiców prowadził Messi, na którego oddano aż 48 procent głosów. Drugie miejsce zajmował Salah (31 proc.), a trzeci był Cristiano Ronaldo (8 proc.). Dopiero na czwartej pozycji uplasowali się Luka Modrić i Kylian Mbappe (po dwa procent głosów).

"Byliśmy zmuszeni usunąć w środę artykuł z głosowaniem z powodu stworzenia tysięcy fałszywych kont" – napisało "France Football" na swoim portalu. Laureata "Złotej Piłki" poznamy 3 grudnia.

podobne informacje

Przekręt w Złotej Piłce. Głosowało afrykańskie widmo...

Antoine Griezmann bez Złotej Piłki. Diego Simeone: liczą się inne wartości

Najlepszy zawodnik bez Złotej Piłki? Oto wasz zwycięzca! [wyniki]

Leo Messi piąty w plebiscycie Złotej Piłki? "To absurd"