tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Igrzyska Olimpijskie Młodzieży: niespodziewana porażka Igi Świątek

Iga Świątek odpadła w ćwierćfinale turnieju tenisistek podczas III Igrzysk Olimpijskich Młodzieży w Buenos Aires. Polka przegrała z Francuzką Clarą Burel 4:6, 2:6.
Iga Światek (fot. Getty)

Igrzyska Olimpijskie Młodzieży: Świątek z pierwszym medalem

Świątek już wcześniej zapewniła sobie co najmniej srebrny medal — razem ze Słowenką Kają Juvan awansowała do finału rywalizacji deblistek.

Rzecznik Polskiego Komitetu Olimpijskiego Henryk Urbaś poinformował, że w 2. rundzie miksta Świątek i Daniel Michalski oddali walkowerem mecz Japończykom Yuki Naito i Naoki Tajimie.

Jak dodał, to kwestia niedyspozycji zdrowotnej polskiej tenisistki, dającej już znać o sobie podczas przedpołudniowego meczu w ćwierćfinale singla z Francuzką Clarą Burel.

– Przyczyną rezygnacji z rozgrywania meczu było zatrucie, któremu uległa zawodniczka i jej trener Mikołaj Weymann. W tym samym czasie, już ok. godziny 2.30 minionej nocy, poczuli silne bóle żołądkowe i nudności. Taka sytuacja trwała do rana, ale mimo tych problemów Iga zdecydowała się stanąć do walki z Francuzką Clarą Borel. Dolegliwości pojawiły się ponownie tuż przed tym meczem, już w obrębie kompleksu kortów. Nasza zawodniczka mimo to próbowała podjąć walkę, usiłując grać – jak to określił trener – "na jeden strzał", ale Francuzka okazała się zbyt dobrą tenisistką, by nie rozszyfrować zamiarów Polki. Iga z trudem dotrwała do końca pojedynku, a następnie zalana łzami udała się do szatni. O grze w turnieju miksta nie było potem mowy – przekazał Urbaś.

Znakomicie spisująca się w ostatnich miesiącach 17-letnia Świątek jest natomiast pewna medalu w grze podwójnej. Już w środę młoda tenisistka razem ze Słowenką Kają Juvan awansowały do finału, zaplanowanego na sobotę.

Według lekarza reprezentacji olimpijskiej Andrzeja Folgi istnieje duża szansa, że w ciągu dwóch dni Świątek zdoła dojść do siebie i w sobotę stanie do walki o złoty medal.

W 3. Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich, które trwają w stolicy Argentyny od 6 października, występuje 69 reprezentantów Polski.

WTA: dla Woźniackiej nie ma straconych piłek. Piękne zagranie tenisistki

podobne informacje

Kapitalny sezon Świątek. "Zrobiłam wszystko w stu procentach"

Igrzyska Olimpijskie Młodzieży: dwa medale Kałusowskiego