Polska rozgromiła Czechy. Świetny mecz kadry do lat 20

Reprezentacja Polski do lat 20 pokonała Czechy 3:0 (3:0) w meczu towarzyskim rozegranym w Łodzi. Piłkarze Jacka Magiery rozstrzygnęli losy spotkania już w pierwszym kwadransie.
Radość Polaków w meczu z Czechami (fot. PAP/Grzegorz Michałowski)

Reprezentacja U-21 walczy o Euro 2019. Transmisja meczu Dania – Polska w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji

Polacy błyskawicznie objęli prowadzenie. Już w 8. minucie spotkania Sebastian Strózik kapitalnie poradził sobie z rywalem w polu karnym Czechów i posłał piłkę mocnym podaniem wzdłuż linii końcowej boiska. Na to tylko czekał kapitan biało-czerwonych – obrońca GKS Katowice Tymoteusz Puchacz, który z bliskiej odległości uzyskał prowadzenie dla Polski.

Trzy minuty później mieliśmy już wynik 2:0. Faulowany w polu karnym był Jan Sobociński, a "jedenastkę" pewnie wykorzystał inny zawodnik GKS Katowice – Adrian Łyszczarz.

W 16. minucie wynik ustalił Jakub Moder. Pomocnik Odry Opole skutecznie wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu na Puchaczu.

Do końca meczu obie drużyny miały okazję do zdobycia gola, ale wynik pozostał bez zmian i zawodnicy Jacka Magiery mogli się cieszyć ze zwycięstwa.

Polska – Czechy 3:0 (3:0)
Bramki: Puchacz 8, Łyszczarz 11-k, Moder 16-k
Polska: Majecki – Szota, Walukiewicz, Sobociński, Gryszkiewicz (31. Steczyk) – Strózik (68. Gutowski), Kanach, Łyszczarz (89. Makowski), Moder (67. Kopacz), Puchacz – Góral (79. Benedyczak).
Czechy: Jedlicka –Souček, Klíma, Král, Holík – Sadílek (84. Krejčí), Janošek, Havelka (77. Žitný), Lingr (62. Granečný), Rezek (61. Douděra) - – Šašinka (84. Šípek).
Żółte kartki: Szota, Puchacz – Havelka, Lingr, Souček.
Sędziował: David Schärli (Szwajcaria).