Oceny Polaków: pozorant Kurzawa i kabaret w obronie

Smutno oceniać grę reprezentacji, kiedy jest tak niewielu piłkarzy, o których da się napisać dobre słowo. Niestety, noty Polaków po przegranym 2:3 meczu Ligi Narodów z Portugalią nie mogą być dobre. Niestety, nie mogą być nawet przeciętne...
Liga Narodów, Polska – Portugalia 2:3 (skrót meczu)
Polacy przed przegranym 2:3 meczem Ligi Narodów z Portugalią (fot. TVP/Piotr Osiecki)

Kiepski jubileusz "Lewego". Pięć bramek w Chorzowie

Łukasz Fabiański – 3,5
Mógł dać więcej kadrze w tym meczu. Przy trzecim golu piłka wpadła do bramki po jego rękach. Przy drugim trafieniu zabrakło nieco zdecydowania.

Bartosz Bereszyński – 4
Najlepszy z bloku defensywnego, ale marne to pocieszenie. Przy drugiej bramce to jemu uciekł Andre Silva. Próbował akcji ofensywnych. Brakowało mu wsparcia.

Kamil Glik – 3
Problemy klubowe najwyraźniej odbiły się również na jego formie. Samobój to "ukoronowanie" jego błędu w ustawieniu i ogólnego obrazu jego gry.

Jan Bednarek – 3,5
Zamieszany w pierwszego gola dla Portugalii, gdy zgubił krycie w polu karnym. Mógł też ruszyć na pomoc Kurzawie, przy trafieniu Bernardo Silvy.

Artur Jędrzejczyk – 2,5
Nie mieliśmy lewego obrońcy i wciąż musimy go szukać. Każda akcja ofensywna Portugalczyków w pierwszej połowie szła jego stroną.

Liga Narodów, Polska – Portugalia 1:2: gol samobójczy Kamila Glika [wideo]
Liga Narodów, Polska – Portugalia 1:1: gol Andre Silvy [wideo]

Rafał Kurzawa – 2
Tradycyjnie bardzo dobre stałe fragmenty i asysta z rzutu rożnego. Niestety, nic więcej dobrego o pomocniku Amiens powiedzieć się nie da. W obronie tylko pozorował grę. Pasywny do granic możliwości i zwyczajnie bardzo słaby. Najsłabszy.

Grzegorz Krychowiak – 3
Nie potrafił przejąć panowania w środku pola. "Poprawianie" każdej piłki powodowało spowolnienie naszych akcji. Nowoczesny środkowy pomocnik tak nie gra. Są sędziowie, którzy wyrzuciliby go z boiska za "odwinięcie" się rywalowi.

Mateusz Klich – 3,5
Niezły w "małej grze", ale wciąż czegoś brakuje. Chyba największa ofiara nowego pomysłu taktycznego selekcjonera.

Piotr Zieliński – 5
Próbował, szarpał, szukał gry. Kiedy rozglądał się na skrzydła nie miał komu zagrać. Jedyny, któremu się chciało.

Liga Narodów, Polska – Portugalia 1:0: gol Krzysztofa Piątka [wideo]

Robert Lewandowski – 4
Nie tak zapewne wymarzył sobie swój setny mecz w reprezentacji. W pierwszej połowie nieobecny. Po przerwie nieco się uaktywnił, ale od kapitana reprezentacji wymagamy zdecydowanie więcej.

Krzysztof Piątek – 7
Zrobił co do niego należało, czyli strzelił gola. Wciąż jednak mało go w grze.

REZERWOWI

Tomasz Kędziora – 6
Wszedł po przerwie i był bardzo dyskretny, co w obliczu dzisiejszej formy pozostałych obrońców dobrze o nim świadczy. Przypomniał o sobie wybijając piłkę zmierzającą do bramki po strzale Renato Sancheza.

Jakub Błaszczykowski – 7
Dał impuls drużynie strzelając bramkę kontaktową. Być może rola dżokera jest mu teraz w kadrze pisana.