:
3
1:2
18'Krzysztof Piątek
77'Jakub Błaszczykowski
3

Liga Narodów, Polska – Portugalia 2:3. 100. mecz Roberta Lewandowskiego, rekord i gol Jakuba Błaszczykowskiego

Robert Lewandowski nie będzie najlepiej wspominał 100. meczu w kadrze. Kapitan zagrał poniżej oczekiwań, a Polacy przegrali na Stadionie Śląskim w Chorzowie 2:3 (1:2) z Portugalią w swoim drugim spotkaniu w Lidze Narodów. Po przerwie na boisku pojawił się Jakub Błaszczykowski, dla którego był to 103. mecz w drużynie narodowej. Tym samym pobił rekord Michała Żewłakowa.
Liga Narodów, Polska – Portugalia 2:3 (skrót meczu)
Robert Lewandowski w otoczeniu rywali (fot. Getty Images)

San Marino, Portugalia, Czechy... TOP 10 meczów Roberta Lewandowskiego w kadrze

BOHATER MECZU: Bernardo Silva

Skrzydłowy Manchesteru City górował nad rywalami w każdym aspekcie – technicznym, fizycznym, wolicjonalnym. Swobodnie dryblował na skrzydle, mijał obrońców, wymieniał piłkę z kolegami, a występ ukoronował bardzo ładnym golem.

ANTYBOHATEROWIE MECZU: polscy obrońcy

Leniwi, apatyczni, pozbawieni determinacji. Goście nie mieli najmniejszych problemów z tym, by rozbić blok obronny biało-czerwonych niezależnie od tego, czy atakowali skrzydłami, czy środkiem boiska. Nie dość, że zawodnikom Jerzego Brzęczka brakowało agresji, to jeszcze popełniali proste, niewymuszone błędy indywidualne skutkujące straconymi golami.

JAK PADŁY BRAMKI?

18' (1:0) Rafał Kurzawa precyzyjnie dośrodkował na głowę Krzysztofa Piątka, który celnym uderzeniem pokonał bramkarza.
31' (1:1) Pizzi uciekł obrońcom i podał płasko do A. Silvy. Zawodnik Sevilli z bliska sfinalizował akcję.
43' (1:2) Polscy obrońcy źle ustawili się we własnym polu karnym, piłkę po długim zagraniu opanował A. Silva, a próbujący mu przeszkodzić Kamil Glik pokonał Łukasza Fabiańskiego.
52' (1:3) B. Silva długo biegł w stronę polskiej bramki i nieatakowany strzelił zza pola karnego. Piłka przetoczyła się po rękach Fabiańskiego i wpadła do bramki.
76 (2:3) Jakub Błaszczykowski kapitalnie wykorzystał podanie ze skrzydła i kopnął z woleja w stronę bramki. Rui Patricio, mimo starań, nie zdołał obronić.

Radość Portugalczyków (fot. Getty Images)

A JAK PAŚĆ MOGŁY?

7' A. Silva nie popisał się precyzją, gdy mógł strzelić gola po bardzo dobrym podaniu Mario Ruia.
33' Pizzi mocnym kopnięciem po ziemi próbował zaskoczyć Fabiańskiego. Nieskutecznie.
75' Jan Bednarek sprytnie uderzył głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale zabrakło precyzji.
81' Kamil Grosicki uciekł prawym skrzydłem, lecz pospieszył się z decyzją i trafił tylko w boczną siatkę.
84' Renato Sanches był w sytuacji sam na sam z bramkarzem, minął Fabiańskiego, ale Tomasz Kędziora wślizgiem wybił piłkę z linii.

SYTUACJA W TABELI

Liderem grupy z dużą przewagą są Portugalczycy. Mistrzowie Europy mają sześć punktów, czyli o pięć więcej niż Polacy i Włosi. W kolejnym meczu, w niedzielę 14 października, biało-czerwoni zmierzą się właśnie ze Squadra Azzurra. Transmisja od 18:00 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej oraz od 20:30 w TVP1.

Liga Narodów, Polska – Portugalia 2:3: gol Jakuba Błaszczykowskiego [wideo]
Liga Narodów, Polska – Portugalia 1:3: gol Bernardo Silvy [wideo]
Liga Narodów, Polska – Portugalia 1:2: gol samobójczy Kamila Glika [wideo]
Liga Narodów, Polska – Portugalia 1:1: gol Andre Silvy [wideo]
Liga Narodów, Polska – Portugalia 1:0: gol Krzysztofa Piątka [wideo]