tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Portugalskie media: Polacy roztrwonili przewagę bramkową

Portugalskie media zgodnie przyznają, że zwycięstwo zespołu Fernando Santosa w meczu piłkarskiej Ligi Narodów nad Polską 3:2 w Chorzowie znacznie przybliża mistrzów Europy do awansu do finałowej czwórki tych rozgrywek.
Piotr Zieliński w starciu z Mario Ruiem i Pizzim (fot. PAP/Andrzej Grygiel)

Oceny Polaków: pozorant Kurzawa i kabaret w obronie

Komentatorzy z Portugalii wskazują, że spotkanie na Stadionie Śląskim było jednym z najważniejszych dla ich drużyny w Lidze Narodów. "To był prawdopodobnie decydujący pojedynek w tych rozgrywkach. Nie tylko umocnił nas z sześcioma punktami na czele grupy, ale udowodnił, że potrafimy wygrywać na wyjeździe z tak trudnymi rywalami jak Polska" – zaznaczyli dziennikarze telewizji Sport TV.

Także dziennik "Record" uważa sukces Portugalczyków za "szczególnie cenny". Największa sportowa gazeta Portugalii w swojej wersji internetowej przypomniała czytelnikom, że dzięki czwartkowemu zwycięstwu ekipa Santosa przybliżyła się do awansu, a także zapewniła sobie pozostanie w najwyższej dywizji Ligi Narodów.

"Jeśli w najbliższym spotkaniu naszej grupy Polska zremisuje z Włochami, to zapewnimy sobie awans do pierwszej czwórki rozgrywek. Nawet jeśli obie te ekipy wygrają później swoje ostatnie mecze, to nie zdobędą już sześciu punktów, które właśnie przed chwilą zgromadziliśmy" – wskazał "Record".

W ekipie biało-czerwonych portugalscy komentatorzy wyróżnili Krzysztofa Piątka oraz Jakuba Błaszczykowskiego. Przypominają, że obaj zdobyli na Stadionie Śląskim bramki.

Krzysztof Piątek w starciu z rywalami (fot. PAP/Andrzej Grygiel) "Najbardziej doświadczony zawodnik polskiej reprezentacji w ostatnich miesiącach prezentował się w kadrze coraz gorzej. Tymczasem wejście Błaszczykowskiego na boisko i zdobyta przez niego bramka odmieniła zespół gospodarzy. Kuba ma wciąż wiele do zaoferowania polskiej drużynie narodowej" – ocenili reporterzy telewizji RTP.

Dziennikarze tej stacji wskazali, że Polacy po raz kolejny nie potrafili utrzymać jednobramkowej przewagi w meczu Ligi Narodów "W pierwszym pojedynku przeciwko Włochom biało-czerwoni dali sobie wyrwać zwycięstwo w końcówce meczu. Tym razem roztrwonili jednobramkową przewagę i dominację na boisku jeszcze przed zakończeniem pierwszej połowy" – odnotowali.

Dziennik "A Bola" w internetowym wydaniu wskazał na bardzo dobry początek w wykonaniu Polaków, którzy zdominowali boisko do 30. minuty, a także w końcówce meczu. "Wejście Jakuba Błaszczykowskiego i Kamila Grosickiego znacznie ożywiło ostatnie 10 minut meczu" – odnotowała gazeta.

Jak stwierdzono, kluczowym dla wymęczonego zwycięstwa Portugalczyków w Chorzowie okazała się bramka zdobyta przez Bernardo Silvę w 52. minucie, po której gości wyszli na prowadzenie 3:1.

Liga Narodów, Polska – Portugalia 2:3 (skrót meczu)
Błaszczykowski: rekord cieszy, ale dobro drużyny jest ważniejsze
Piątek: to nowy projekt, nie ma co sprowadzać nas na ziemię
Brzęczek: nie wykorzystaliśmy wielu dobrych odbiorów
Fabiański: gdybym zagrał lepiej, ugralibyśmy więcej
Klich: pierwszy faul, żółta kartka... Nie dałbym tej kartki

podobne informacje

Półfinały Ligi Narodów rozlosowane. Hit z Anglią

Liga Narodów: dziś losowanie półfinałów. Portugalia, Anglia, Szwajcaria i Holandia poznają rywali

Ranking FIFA: Polska awansuje w najnowszym zestawieniu

Tak krawiec kraje, jak mu materii staje. Pech Jerzego Brzęczka